Yaşam

Asmalı Konak Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Spread the love

Asmalı Konak Dizisi oyuncuları ve rolleri ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İçeriğimizin devamında Asmalı Konak dizisi hakkında bilgiler verdik.

Ünlü yönetmen Çağan Irmak’ın yönetmenliğini üstlendiği Asmalı Konak dizisi 11 Mart 2022 tarihinde ATV ekranlarında yayınlanmaya başlamıştır. Dizinin çekimleri  2 sezon sürmüştür. Dizi 16 Haziran 2003 tarihinde son bölümünü yayınlayarak final yapmıştır.

Asmalı Konak dizisi 2002-2003 yılları arasında kısa süreli ekranlarda seyirci ile buluşan bir dizi olsa da izleyici tarafından çok sevilmiştir.

Dizinin türü duygusal ve dramdır.

Dizide birbirinden farklı kültürlerde büyümüş olan iki gencin aşk hayatı konu alınmaktadır. Farklı aile kültürüne sahip olan bu iki gencin evlenmesi ile kültürlere uyum sürecinde yaşadıkları güçlükler seyircinin oldukça ilgisini çekmiştir.

Dizi iki sezon boyunca ATV ekranlarında Türk halkı tarafından severek izlenmiştir. Asmalı Konak dizisi seyirci karşısına çıktığı ilk günden bu yana yüksek izlenme yüzdesi elde etmiştir.

İçindekiler

Asmalı Konak Dizisi Konusu

Asmalı Konak dizisi 2002 ve 2003 yılları arasında çekilen dram türünde bir dizidir. Dizinin ana teması aşktır. Dizide farklı kültürlerde yetişmiş ve birbirinden oldukça farklı olan iki gencin aralarında gelişen aşk konu alınmaktadır.

Dizinin baş karakterlerinden biri olan Bahar İstanbul’da büyümüş bürokrat bir aileden gelmektedir. Bahar New York’ta sanat eğitimi almaktadır. Dizinin diğer baş karakteri olan Seymen ise Kapadokya’da büyümüş zengin bir aileden gelmektedir. Ancak Seymen’in ailesi Anadolu kültürüne sahip varlıklı bir ailedir. Seymen’in ailesi kültürlerine sıkı sıkıya bağlı bir ailedir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Fatih Wifi İnternet Şifresi

Baş karakter Seymen iş için New York’ta bulunmaktadır. Bahar ve Seymen tesadüf olarak New York’ta karşılaşırlar ve ikilinin arasında gelişen arkadaşlık ilerleyen zamanlarda kendini aşka dönüştürecektir. Bahar ve Seymen ilişkilerini ileri bir aşamaya taşımaya karar verirler. Birbirlerine âşık olan çift evlenmek için Kapadokya’ya gitmeye karar verirler. Çünkü Seymen Kapadokya’nın gelişmiş ve geleneklerine bağlı köklü bir aileden gelmektedir. Bahar ve Seymen çifti Kapadokya’da bulunan ve Asmalı Konak olarak adlandırılan büyük bir konakta Seymen’in ailesi ile yaşamaya başlarlar. Seymen, bu yörede yöre sakinleri tarafından oldukça sevilen ve saygı görülen bir kişidir. Seymen’in bu özelliği Bahar’ın oldukça hoşuna gitmeye başlamıştır.

Bahar alışmış olduğu kültürlerden oldukça farklı yapıdaki bu ortamın atmosferine alışmaya çalışmaktadır.

Dizide Bahar’ın yeni gelin olarak geldiği yöreye adapte olma süreci ve yöre sahipleri ile geliştirdiği ilişki konu alınmaktadır.

Asmalı Konak Dizisi Oyuncuları ve Rolleri Nelerdir?

Asmalı Konak Dizisi oyuncuları ve rolleri şu şekildedir;

Oyuncu Karakter
Özcan Deniz Seymen Karadağ
Nurgül Yeşilçay Bahar Karadağ
Selda Alkor Sümbül Karadağ (Seymen’in annesi)
Menderes Samancılar Bekir Kirve Öztoprak (Konağın kahyası)
İpek Tuzcuoğlu Dicle
Selda Özer Dilara Karadağ-Hamzaoğlu (Seymen’in ablası)
Eylem Yıldız Zeynep Karadağ (Seymen’in kız kardeşi)
Devrim Saltoğlu Seyhan Karadağ (Seymen’in erkek kardeşi)
Nihal Menzil Fatma Öztoprak
Ege Aydan Yaman Bal
Kenan Bal Ali Hamzaoğlu (Hamzaoğlu Ailesi’nin reisi)
Şerif Sezer Kader Hamzaoğlu (Ali Hamzaoğlu’nun kız kardeşi)
Yaman Tarcan Haydar (Dicle’nin kocası)
Burak Altay Salih Öztoprak (Bekir’in oğlu)
Aysun Metiner Lâle Karadağ
Efsun Alper Ayşe Melek
Zeynep Eronat Piraye
Canan Hoşgör Gül Uysal (Bahar’ın ablası)
Murat Onuk Can Uysal (Bahar’ın eniştesi)
Erkan Atbin Murat Uysal
Goncagül Sunar Hayriye Soylu (hizmetçi) /Mehmet’in karısı
Metin Yıldırım Mehmet Soylu/Memo (şoför)
Yeliz Özdemir Asya
Naz Temel Zeliş (Zeliha Hamzaoğlu)
Can Kesici Rıza (Seymen’le Dicle’nin oğlu)
Yonca Cevher Duygu Tarhan
Taner Barlas Süleyman
Ali Başar Tamer Hamzaoğlu
Barış Hayta Hakan Hamzaoğlu
Dilaver Uyanık Mahmut Karadağ
Ali İpin Kemal
Meltem Savcı Keriman
Arda Öziri Haluk
Nejat Öğünç Orhan Okyay
Evalina Parlak Nancy
Türkan Kılıç Suzan
Ecem Altındöken Menekşe
Hakan Vanlı Komiser Fırat
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Barbaros Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

 Asmalı Konak Dizisi Kaç Sezon?

Asmalı Konak dizisi 11 Mart 2022 tarihinde ATV ekranlarında yayınlanmaya başlamıştır. Dizi 16 Haziran 2003 tarihinde son bölümünü yayınlayarak final yapmıştır. Asmalı Konak dizisi toplamda iki sezondan oluşmaktadır.

  • sezon: 11 Mart 2002-24 Haziran 2002 (ATV)
  • sezon: 11 Eylül 2002-16 Haziran 2003 (ATV)

Asmalı Konak Dizisi Kaç Bölüm?

2002 ve 2003 yılları arasında çekilemeye başlayan Asmalı Konak dizisi ATV ekranlarında seyirci ile buluşmuştur. Dram türünde ve aşk temalı olan  dizi seyirci tarafından çok sevilmiş ve olumlu geri dönüşler almıştır. Dizide farklı kültürlerde yetişmiş ve birbirinden oldukça farklı olan iki gencin aralarında gelişen aşk konu alınmaktadır. Asmalı Konak dizisi toplamda 54 bölümden oluşmaktadır.

Dizinin her bir bölümü toplamda 60 dakika sürmektedir.

Asmalı Konak Dizisi Nereden İzlenir?

Asmalı Konak ilk yayınlandığı 2002 senesinden son final bölümüne kadar ATV ekranlarında seyirci ile buluşmuştur. Dizi final yaptıktan sonra pek çok kez tekrar bölümleri ATV’de yayınlandıktan sonra final yapmıştır. Dizi halk tarafından oldukça sevilmiş ve hala da dizinin izleyici kitlesi bulunmaktadır.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Bizimkiler Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Asmalı Konak dizisinin tüm bölümleri ATV’nin internet sitesi üzerinde yayınlanmaktadır.

Asmalı Konak Dizisi Nerede Çekildi?

Dizi sayesinde çok fazla ünlenen Asmalı Konak Ürgüp’te bulunmaktadır. Dizinin çekimleri Kapodakya’da yapılmıştır. Asmalı Konak dizisinin bazı sahnelerinin çekimleri için Edremit ilçesinin Kazdağları’nın eteklerinde bulunan bir konak tercih edilmiştir.

Asmalı Konak Dizisi Hangi Kanalda?

Asmalı Konak dizisi 11 Mart 2002 tarihinde ATV ekranlarında yayınlanmaya başlamıştır. Dizi 16 Haziran 2003 tarihinde son bölümünü yayınlayarak final yapmıştır. Asmalı Konak dizisi yayınlandığı dönemde ATV ekranlarında seyirci ile buluşmuştur. Dizi final yaptıktan sonra dizinin tekrar bölümleri ATV ekranında yayınlanmıştır. Dizi şu an günümüzde herhangi bir kanalda aktif olarak yayınlanmamaktadır. Ancak ATV’nin internet sitesi üzerinden dizinin tüm bölümlerine erişebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu