Yaşam

Barbaros Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Spread the love

Barbaros dizisi oyuncuları ve rolleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız hazırladığımız bu içeriğe göz atabilirsiniz. Bu içeriğimizde Türkiye’nin sevilen dizilerinden Barbaros dizisi hakkında bilgiler verdik.

İçindekiler

Barbaros Dizisi Oyuncuları ve Rolleri Nelerdir?

Barbaros dizisi 16 Eylül 2021 tarihinde izleyici ile buluşmuştur. Dizi yayınlandığı ilk günden bu yana büyük bir ilgi ile izlenmektedir.

Barbaros dizisinin yönetmeni Berat Özdoğan’dır. Dizimin senaristliğinin Serdar Özönalan ve Hasan Erimez birlikte paylaşmaktadır.

Barbaros dizisi Osmanlı kaptanı deryasını Barbaros Hayrettin Paşa ve kardeşlerinin hayatını konu alınarak hazırlanan bir dizidir. Bu nedenle dizi tarihi bir türdedir. Ayrıca dizide Hızır Reis (Barbaros Hayrettin Paşa) ve kardeşlerinin maceralarına yer verildiği için dizi macera ve aksiyon türüne de girmektedir.

Barbaros dizisi ekran karşısına çıktığından bu yana izleyicinin beğenisini kazanmıştır. Dizi 1 sezon yayınlanmıştır. Dizinin yayınlanan her bölümü seyirci tarafından büyük bir ilgi ile takip edilmiştir.

Barbaros dizisi konusunu ve karakterlerini tarihe damgasını vurmuş kişiler ve olaylardan almıştır. Dizide gerçek hayatta yaşamış kişiler ve yaşanan olaylar seyirciye aktarılmaktadır. Bu nedenle Barbaros dizisi izlerken aynı zamanda tarih bilginizi tazeleyebilir ve yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Barbaros Dizisi Konusu

Barbaros dizisinin konusu Osmanlı Devleti’nin 25. kaptan-ı deryası olan Barbaros Hayrettin Paşa ve kardeşlerinin maceralarını konu almaktadır.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Asmalı Konak Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Barbaros Hayrettin Paşa Osmanlı Devleti’nin en önemli denizcisidir. Diğer adı Hızır Reis’tir. Kendisine Hayrettin adını devlete yaptığı hizmetlerinden dolayı Yavuz Sultan Selim vermiştir. Hayrettin dinin hayırlısı anlamına gelmektedir.

Barbaros Hayrettin Paşa, Osmanlı Devleti’nin ilk kaptan paşası olma başarısını elde etmiştir. Kaptan-ı Derya olarak Osmanlı Devleti’ne üç kardeşi ile birlikte denizlere açılarak hizmet vermiştir. Hayrettin Paşa ve kardeşleri düşman denizlerine pek çok kez sefer düzenlemiştir. Osmanlı İmparatorluğu’nun kaptanı deryası olarak düzenlediği sayısız seferler sayesinde pek çok önemli başarılar elde etmiştir. Hayrettin Paşa Akdeniz’in Türk gölü haline gelmesini sağlayarak büyük başarı elde etmiştir. Bu başarısında kendisi gibi denizci olan kardeşi Oruç Reis’in büyük yardımı olmuştur. Barbaros ismi Oruç Reis tarafından kullanılmıştır. Kardeşinin ölümünün ardından Barbaros ismini  Hayrettin Paşa da kullanmaya başlamıştır.

Barbaros dizisinde Barbaros Hayrettin Paşa ve kardeşlerinin bu başarıları birbirinden yetenekli Türk oyuncuları sayesinde seyirciye aktarılmaktadır.

Barbaros Dizisi Oyunculari ve Rolleri
Barbaros Dizisi Oyunculari ve Rolleri

Barbaros Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Barbaros dizisindeki oyuncular ve rolleri şu şekildedir;

  • Oruç Reis (Engin Altan Düzyatan): Midilli, fatihi Sipahi Yakup ağa ‘nın ikinci oğludur.
  • Hızır Reis (Ulaş Tuna Astepe): Midilli, fatihi Sipahi Yakup ağa ‘nın üçüncü oğludur.
  • Pietro (Yiğit Özşener): Kalimnos Adası’nın lideri ve Kalimnos Kalesi’nin cesur komutanıdır.
  • İshak Reis (Yetkin Dikinciler): Midilli, fatihi Sipahi Yakup ağa ‘nın büyük oğludur.
  • İsabel (Pelin Akil): İskenderiye’de bulunan, babasına ait olan büyük bir hanın eski işletmecisidir.
  • Derviş Hüseyin (Bahadır Yenişehirlioğlu): Eski bir Osmanlı Akıncı beyidir. Daha sonra yaşlı bir derviş olmuştur.
  • Meryem – Maria (Cemre Gümeli): Derviş’in köle tüccarından kurtardığı kız.
  • Antuan – Murat (Devrim Evin): Barbaros Kardeşler’in eski düşmanı eski bir korsan lideridir. Daha sonra Müslüman olmuş ve “Murat” ismini almıştır.
  • Pîrî Reis (Emir Benderlioğlu): Ünlü Bir Osmanlı denizcisidir.
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Deli Yürek Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Barbaros Dizisi Kaç Sezon?

Yönetmenliğini Berat Özdağan’ın üstlendiği Barbaros dizisi oldukça yeni bir dizidir. Dizinin ilk bölümü 16 Eylül 2021’de yayınlanmıştır. İzleyici tarafından oldukça beğenilen dizi 1 sezondan oluşmaktadır.

Barbaros Dizisi Kaç Bölüm?

Konusunun Osmanlı Devleti’nin en ünlü ve başarılı denizcisinden alan Barbaros dizisi 1 sezondan oluşmaktadır. Dizi toplamda 32 bölümden oluşmaktadır. Her bir bölümde Barbaros Hayrettin Paşa ve kardeşlerinin maceralarına yer verilmektedir.

Barbaros dizisi tarihi olarak önemli bilgiler aktarmaktadır. Dizi sayesinde televizyon karşısında sevdiklerinizle eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda Osmanlı tarihi açısından önemli bir yere sahip olan Hayrettin Paşa diğer bir adıyla Hızır Reis’in hayatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Barbaros Dizisi Nereden İzlenir?

Barbaros dizisi 16 Eylül 2021 tarihinde televizyonda seyirci karşısına çıkmaya başlamıştır. Televizyonda yayımlanan 32 bölümün ardından dizi 26 Mayıs 2022 tarihinde sezon finaline girmiştir.

Barbaros dizisi her hafta TRT ekranlarında seyirci karşısına çıkmaktaydı. Dizi Türk halkı tarafından büyük ilgi görmüştür. Barbaros dizisi hem oyuncu kadrosu hem de konu bakımından oldukça ilgi çekici bir dizidir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Game of Thrones 1. Sezon Nereden İzlenir?

Eğer siz de Barbaros dizisini izlemek istiyorsanız TRT’nin internet sitesinden dizinin tüm bölümlerine erişebilirsiniz. TRT’ nin internet üzerinde yayınlanan sitesinde yüksek izleme kalitesi ile Barbaros dizisini izleme keyfine sahip olabilirsiniz.

Barbaros Dizisi Nerede Çekildi?

Barbaros dizisinde Hızır Reis ve kardeşlerinin özellikle Akdeniz kıyısındaki başarıları konu alınmıştır. Sayısız kez sefere çıkan Hızır Reis ve kardeşlerinin hayatını konu alan bu dizinin çekimi için Antalya, Marmaris ve İstanbul tercih edilmiştir.

Barbaros dizisi için İstanbul Beykoz tercih edilmiştir.

Barbaros Dizisi Hangi Kanalda?

Barbaros dizisi, Osmanlı tarihinde önemli yer edinen ve Osmanlı Devleti’ne büyük başarılar getiren Barbaros Hayrettin Paşa’nın hayatını güzel ve ilgi çekici şekilde konu almıştır. Dizi TRT ekranlarında bir sezon boyunca yayınlanmıştır. Barbaros dizisi 26 Mayıs 2022 tarihinde final yapmıştır. Bu nedenle TRT ekranlarında güncel olarak yeni bölümler yayınlanmamaktadır. Ancak Barbaros dizisine TRT’nin internet üzerindeki sitesinde erişebilirsiniz. Burada tüm bölümleri izleme şansınız bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu