Haberler

Basketbol Hakemi Nasıl Olunur?

Basketbol hakemi nasıl olunur? Bir çoğumuzun merak ettiği bu soruya içeriğimizde detaylı bir şekilde yer verdik.

Spread the love

Basketbol hakemi nasıl olunur?” sorusunun cevabı günümüzde bazı kişiler tarafından merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Basketbol hakemi olmak isteyen bir kişi, hakem olmak için nelerin yapılması gerektiğini merak edebiliyor.

Futboldan sonra ülkemizde en çok rağbet gören alanlardan birisi olan basketbol için hakemler de önemli görevlere sahip olmakta. Basketbol hakemi olmak isteyenlerin bilmesi gerektiği pek çok detay bulunuyor. Bu konuda sizler için bu detayları açıklıyor olacağız.

İlginizi Çekebilir – Vodafone Bedava İnternet

Basketbol Hakemi Nasıl Olunur

Basketbol Hakemi Nasıl Olunur? Basketbol Hakemi Olma Şartları Nelerdir?

Basketbol hakemi olmak isteyen bir kişinin bilmesi gerektiği konulardan birisi basketbol hakemi olmak için hangi şartların sağlanması gerektiği olmakta. Bunun için pek çok şart belirtilmiş durumda. Basketbol hakemi olmak isteyen bir kişi için temel şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lise mezunu veya dengi bir eğitim almak ve 17 yaşından büyük, 30 yaşından küçük bir birey olmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir – Türk Telekom Bedava İnternet

Bunun dışında hakem olmak isteyen bir kişinin temel şartların yanı sıra bazı şartları da karşılaması gerekir. Bu mesleğe sahip olmak için yeterli düzeyde bulunan bir sağlık raporu almak, utanç verici suçtan hüküm giymemiş olmak ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü veya Federasyon tarafından 6 ayın üzerinde bir yaptırım uygulanmaması gerekiyor.

Basketbol Hakemi Nasıl Olunur

Basketbol Hakemi Maaşları

Basketbol hakemi nasıl olunur?” sorusunun yanı sıra birçok kullanıcının en çok merak ettiği görevler arasında bu mesleğin maaşlarının ne kadar olduğu yer alıyor. Şunu belirtelim ki maaşlar değişkenlik gösterebiliyor. Örnek vermek gerekirse NBA’da oynayan profesyonel bir basketbol hakemi yıllık 180.000$ maaş alıyor. Bu da aylık 15.000 $’a tekabül ediyor.

İlginizi Çekebilir – AppGallery ile Hep Kazan Bedava İnternet

Ülkemizde ise amatör kulüpler yaklaşık 600 TL’den başlayan maç başı para ödemesi alıyor. Profesyonel liglerde basketbol hakeminin aldığı ücret binlerce lirayı bulabiliyor. Hakem her hafta en az bir maça çıksa ayda 10.000 TL’ye yakın para kazanabilir. Amatör hakemler için bu miktar 3.000 TL’ye yaklaşıyor.

Basketbol hakemi olmak için sormak istediğiniz soruları, alt tarafta yer alan Yorum Yap alanından bizlere sorabilirsiniz.

İçeriğimize Oy Verir misin?
[Total: 200 Average: 5]
Content Protection by DMCA.com
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Türk Telekom, Vodafone, Turkcell, Bimcell 23 Nisan Hediyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu