Bimcell

BİMcell Hat İptali Nasıl Yapılır?

Spread the love

BİMcell özellikle fiyatından kaynaklı gençler tarafından rağbet gören bir GSM operatörü olarak, Türk Telekom alt yapısını kullanarak hizmet vermektedir. Hizmet kalitesinde de bir sorun olmamasına rağmen diğer GSM operatörlerinin sunduğu kampanyaların cazip gelmesi nedeniyle BİMcell hat iptali işlemi gerçekleştirmek isterseniz yazımızda detaylı bir şekilde bir konu ile ilgili bilgi verilmektedir.

İçindekiler

BİMcell Hat İptali Nedir?

BİMcell çok da eski bir geçmişe sahip olmadığı için farklı nedenler dolayı BİMcell aboneleri BİMcell hatlarını kapattırmak isteyebilir ki bunun adına BİMcell hat iptali denilmektedir. Sadece burada dikkat edilmesi gereken fatura kesim tarihinden önce hat iptal işlemlerine başlanmasıdır.

BİMcell Hat İptali Nasıl Yapılır?

BİMcell hat iptali aynı hatların alım işlemi gibi BİM Mağazaları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Eğer iptal olan faturasız hattınız ise, iptal tarihi geçerli olmak üzere 1 yıl içerisinde tekrar sizin tarafınızdan hat sahibi olarak yeniden alınabilmektedir. Bunun için abonelik sözleşmesini doldurmanız ve istenen belgeleri temin etmeniz yeterli olacaktır. Fakat yeniden aktivasyon söz konusu olduğu için, yeni hat aboneliğindeki gibi devlete vergi ödeyerek hattınızın açılış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Bimcell Bedava İnternet Veren Uygulamalar

Bimcell bedava internet kampanyası için tıklayın

Yazımızın sonunda bonus hediyeler sizleri bekliyor.

BİMcell Hat İptali Faks Numarası

BİMcell hat iptali sırasında talebinizi kimliğinizi ispatlayıcı olan belgeler eşliğinde yazılı olarak faks ile iletebilirsiniz. Böylelikle yazılı talebinizin ulaşması ile birlikte 24 saat içerisinde talebinizin alındığına dair bilgilendirme yapılmak zorundadır. Bununla birlikte işlemler hemen başlatılarak 7 gün içerisinde BİMcell hat iptali işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

BİMcell hat iptali için faks numarası, (0216) 311 79 78 olmakla birlikte BİM Genel Müdürlüğü’ne ait bir numaradır.

BİMcell Hat İptali Dilekçe Örneği

BİMcell hat iptali dilekçe örneği için öncelikle bilmeniz gereken BİM mağazalarına ait bir GSM operatörü olduğu için dilekçe yazılırken BİM Genel Müdürlüğü adına yazılmalıdır. Ayrıca dilekçe içerisinde iptal talebinde bulunan hat sahibinin adı ve soyadı, T. C. kimlik numarası, iptal edilecek hat numarası, iletişim adresi ile iptal talebinin açıkça beyan edildiği bir ifadenin yer alması gerekmektedir.

BİMcell Hattımı Nasıl Kapatabilirim?

BİMcell hat işlemi için öncelikle BİM Mağazaları’na yazılı başvuruda bulunabilir ya da BİM Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ön başvuruda bulunabilir ve daha sonra yazılı beyanınızı (0216) 311 79 78 numaralı faks numarasına iletebilirsiniz.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Aralık 2020 Operatörlerin Bedava İnternet Kampanyaları

BİMcell Hat İptali Ücreti 2021

BİMcell hat iptali ücreti 2021 yılı içinde alınmamakta olup, önemli olan mevcut faturalarınızın tümüyle ödenmiş olmasıdır. Şayet fatura kesim tarihinizden sonra hat iptal işlemi gerçekleştirdi iseniz, yeni bir fatura gelecektir ve mutlaka ödenmesi gerekmektedir.

Bimcell bedava internet kampanyası için tıklayın

Yazımızın sonunda bonus hediyeler sizleri bekliyor.

BİMcell Abonelik İptali

BİMcell abonelik iptali için öncelikle BİM Mağazaları’na yazılı beyanda bulunabilirsiniz. BİMcell müşteri hizmetlerinden abonelik iptali yapılabilse bile yazılı beyanınız isteneceği için bir de BİM Genel Müdürlüğü’ne faks çekmeniz gerecektir.

BİMcell Hat İptali Başvurusu

BİMcell hat iptali başvurusu için size en yakın olan BİM Mağazaları’nı tercih edebilirsiniz. Talebinizi yazılı olarak ilettikten sonra 24 saat içerisinde size geri dönüş yapılacaktır. Bu nedenle iletişim bilgilerinizde mutlaka bir telefon numarası yazmayı unutmayınız.

BİMcell Hat İptali Sorgulama

BİMcell hat iptali sorgulama için hat-sorgulama.btk.gov.tr internet adresi üzerinden gerekli bilgileri giriş yaparak sorgulama yapabileceği gibi, üzerinize kayıtlı hatları öğrenebilmek açısından e-devlet ‘’Mobil Hat Sorgulama’’ servisini de kullanabilirsiniz.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Aralık 2020 BİMcell Bedava İnternet Kampanyaları

BİMcell Faturalı Hat İptal Ücreti

BİMcell faturalı hat iptal ücreti olarak varsa mevcut taahhütlü bir tarifeniz ve süresi dolması ise, kalan aya göre hesap yapılarak belli bir ödeme yapmanız gerekebilir. Yoksa BİMcell faturalı hat iptal ücreti diye herhangi bir ücret alınmamaktadır.

BİMcell Hat Ne Zaman İptal Olur?

BİMcell hat iptali başvurularınızı yazılı beyanınızın ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.

BİMcell Hat Ne Zaman Açılır?

BİMcell GSM operatöründen yeni bir hat almış iseniz, hattınız en geç 48 saat içerisinde açılmaktadır.

Bimcell bedava internet kampanyası için tıklayın

Yazımızın sonunda bonus hediyeler sizleri bekliyor.

Yorum Yap Hediyeni Kap

Alt tarafta bulunan ”Yorum Yap” kısmından en az 3 cümle ile değerli duygu ve düşüncelerini yazan herkese bedava internet taktiği gönderiyoruz.

Content Protection by DMCA.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu