Yaşam

Bizimkiler Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Spread the love

Bizimkiler Dizisi oyuncuları ve rolleri için hazırladığımız bu içeriğe göz atabilirsiniz.

Türk televizyon tarihinin en uzun süre çekilen dizilerinden biri olan Bizimkiler dizisi

7 Ocak 1989  tarihinde ilk kez televizyonda gösterilmiştir.  Dizinin yönetmenliğini Yalçın Yelence (454 bölüm) ve Erkavim Yıldırım (5 bölüm) üstlenmiştir.

Bizimkiler dizisinde bir apartmanda yaşayan ailelerin günlük hayatta birbiri ile ilişkileri komedi şeklinde izleyiciye aktarılmaktadır. Dizi izleyicilerin dikkatini çekmeyi başararak Türkiye televizyon tarihinde uzun süren dizilerinden biri olmayı başarmıştır. Dizide karakterler dışında karakterlerin evcil hayvanları da izleyicinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Dizide Özge karakterinin köpeği Cincan, kapıcı olan Cafer’in jako cinsi papağanı Maşuk, Davut ustanın köpeği Abadi, Yavuz adlı karakterin dövüşçü horozu Prens ve Ayla karakterinin kedisi Tontoş seyirci tarafından benimsenen ve sevilen hayvanlardır.

Bizimkiler dizisi 15 sezon boyunca yayınlanmış ve 458 bölümden oluşmaktadır.

Dizinin yapımcısı Güner Namlı aynı zamanda dizide rol almıştır. Yapımcı dizinin ilk iki sezonunda  dizide başrol karakterlerden biri olan Şükrü’nün Almanya’da yaşayan arkadaş ve iş ortağı Tarık rolünü canlandırmıştır.

Dizi 13 yıl boyunca televizyonda yayınlanmıştır. Dizi bu süreçte pek çok kez kanal değiştirmiştir.

Bizimkiler dizisi yayınlandığı dönemde pek çok izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarmıştır. Dizinin yayınlanmaya başladığı ilk kanal TRT’dir. Dizi TRT’de beş yıl yayınlandıktan sonra 1994 yılında Star TV’ye transfer olmuştur. Burada da beş yıl yayınlanan dizi 1999 senesine gelindiğinde Show TV ekranlarında yeni bölümler gösterilmeye başlanmıştır.  Show TV diziye 3 yıllık ev sahipliği yaptıktan sonra tekrar Star TV’ye transfer olmuştur. Burada son sezon çekilmiş ve dizi final yapmıştır.

Bizimkiler dizisi çok fazla izleyici sayısı elde etmeyi başardığı için uzunca yıllar boyunca çekimi yapılan bir dizi olmuştur. Dizinin çekimlerinin devam ettiği süreçte bazı oyuncuları hayatını kaybetmiştir. Dizide Faik rolünde olan Yavuzer Çetinkaya, 1993 yılında hayata veda etmiştir. Yavuzer Çetinkaya’nın ölümünden kısa bir süre sonra da dizide Nazım karakterini oynayan Yaman Okay hayatını kaybetmiştir. 1997 senesine gelindiğinde emekli Hâkim Hüsnü Başaran karakterini canlandıran Orhan Çağman hayatını kaybetmiştir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Barbaros Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Dizide Şükrü ve Şevket karakterlerinin annesi rolünü oynayan Leyla Başaran adlı karakter ( Güzin İpek) 2000 yılında hayatını kaybetmiştir.  2001 senesine  gelindiğinde Sabri karakterinin kayınvalidesi rolünü canlandıran Büyük Hanım Suna  olarak tanınan karakter (Latife Saruhan) hayata veda etmiştir. Son olarak dizide Yengeç Hüseyin rolünü oynayan Savaş Yurttaş ise 2002 yılında hayata gözlerini yummuştur.

İçindekiler

Bizimkiler Dizisi Konusu

Bizimkiler dizisi 15 sezon boyunca ekranlarda seyirci ile buluşmuş bir dizi olmayı başarmıştır. Dizi gerek karakterleri gerekse konusu sayesinde izleyicileri ekran karşısına çekmeyi başarmıştır.

Dizi temel olarak bir aile apartmanında yaşayan birbirinden farklı yapıdaki yedi ailenin günlük hayatlarını konu almaktadır. Aynı apartmanda yaşayan bu ailelerin komşuluk ilişkileri oldukça sürükleyici bir akışta ilerlemektedir.

Bizimkiler dizisinde aileler arasındaki günlük iletişim durum komedisi türünde seyirciye aktarılmaktadır. Dizide en dikkat çeken karakterlerden biri Sabri Bey’dir. Sabri Bey apartmanın yöneticisidir. Dizide sürekli yaptığı işi eline yüzüne bulaştıran beceriksiz ama titiz bir karakterdir. Dizide önemli olan diğer bir karakter olan Cafer ise kapıcıdır. Kapıcı Cafer sürekli apartmandaki aileler ile iletişim halindedir. Cafer apartmanda yaşayan diğer ailelerin hayatlarına burnunu sokmaktadır. Kapıcı aile üyelerinden para koparmak için sürekli düzenbazlık yapmaktadır.

Dizi ilerleyen sezonlarda konseptini değişirmiştir. Dizinin ilk sezonlarında olaylar Şükrü karakterinin çekirdek ailesi, akrabaları ve apartmanda bulunan birkaç karakter ile sınırlıydı. Önceki sezonlarda olaylar sadece yukarıda bahsedilen bu iki karakter üzerinde gelişmekteydi. Sonraki sezonlarda ise apartmanda yaşayan diğer aile üyeleri de ekran karşısında detaylı olarak tanıtılmaya başlandı. Dizideki bu değişim izleyici tarafından çok sevildi. İzleyici dizideki karakterler arasından kendine uya birini benimseme şansını elde etti. Bu da dizinin uzun süre ekranlarda yayınlanmasına katkıda bulunmuştur.

Dizide genel olarak her bölümün ardından Şükrü adlı karakterin oğlu olan Ali’nin o bölüm ille ilgili kapanış konuşması ile bölüm bitmekteydi. Dizi, apartmanda yaşayan kişilerden biri olan Ali karakterinin ağzından anlatılmaktadır.

Bizimkiler Dizisi Oyuncuları ve Rolleri Nelerdir?

Bizimkiler dizisi oyuncuları ve rolleri şu şekilde sıralanabilir;

Oyuncu Canlandırdığı Karakter Oyuncu Canlandırdığı Karakter Oyuncu Canlandırdığı Karakter Oyuncu Canlandırdığı Karakter
Ayşe Kökçü Nazan Başaran Meral Küçükerol Meral Ömür Çelikbilek  Hakan Haksun Nedim Aslan Sinem Taşkan Yeşim Haktanır
Erdal Özyağcılar Şükrü Başaran Ayton Sert Gariban Tuncay Gürel Yusuf Simge Taşkan Banu Haktanır
Savaş Dinçel Yonca Simge Güven Yonca Hale Haykır Seher Aslan Rutkay Aziz Cenap Yücelen
Cihat Tamer Şevket Başaran Özgür Toprak Şahin Barış Cansever Filiz Küçüktepe Hacer Cezmi Baskın Sıtkı
Engin Şenkan Baykal Kent Mesut Mehmet Gülerbaşlı Galip Öztürk Başaran Ailesi’nin Akraba ve Yakınları
Müjgan Ağralı Mine Başaran Ali Uyandıran Barmen Şeref Tuncay Akça Adem Güngör Erbayık Nimet Yeşildal
Orhan Çağman Hüsnü Başaran Selçuk Uluergüven Davut Öztürk Binnur Şerbetçioğlu Dilek Erdoğan Tuncel Raşit Yeşildal
Güzin Özipek Leyla Başaran Güzin Çorağan Ulviye Almanca ismiyle Ulrike Öztürk Zeynep Irgat Ayşe Nesrin Akkoç Özge Başaran
Bensu Orhunöz Bilge Başaran Cansever Ali Uyandıran Halis Öztürk Diğer karakterler Başak Köklükaya
Atılay Uluışık Ali Başaran Halit Akçatepe Nazif Güngör Yavuzer Çetinkaya Faik Yaman Okay Nazım
Akın Tunç Cem Başaran Zihni Göktay Muvaffak Güngör Dursun Ali Sarıoğlu Davut Kemal İnci Arif
Eray Köseoğlu Hikmet Körmükçü Aysel Güngör Onur Uysal Rahmi Cansever Tayfun Çorağan Aydın Cansever
Şale Apartmanı Güler Ökten Türkan Şener Serdar Bordanacı Dursun Özge Özberk Zeynep
Ercan Yazgan Cafer Haktanır Latife Saruhan Suna Berfin Aydoğan Su Başaran Başaran Ailesi’nin Şirketi
Mehmet Akan Sabri Dönmez Elif Acehan Aslı İlayda Elma Erdinç Dinçer Ergun
Meral Çetinkaya Ayla Dönmez Bilge Parlak Aydın Erel Osman Hikmet Karagöz Abbas
Aykut Oray Yavuz Korkmaz Selda Özbek Şengül Meltem Savcı Ayten Buket Dereoğlu Demet
Uğurtan Sayıner Cemil Oktay Sözbir Halil Aslan Murat Akkoyunlu Bora Dilek Sırdar Önatlı Filiz
Sabriye Kara Sevim Savaş Yurttaş Hüseyin Kocabaş Duygu Ankara Yasemin Erdoğan Bugay Bülent
Salih Kalyon Sedat Sıdıka Şenkan Sultan Kocabaş Aslan Güner Namlı Tarık Şale Apartmanı’nın Çevresi
Güzin Özyağcılar Serpil Sadık Türken Asım Aslan Aydoğan Temel Osman
Mine Teber Gülsüm Haktanır Erol Özkök Seyit Arif Erkin Güzelbeyoğlu Katil Yavuz’un abisi
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Camdaki Kız Dizisi Oyuncuları ve Rolleri
Bizimkiler Dizisi Oyunculari ve Rolleri
Bizimkiler Dizisi Oyunculari ve Rolleri

Bizimkiler Dizisi Kaç Sezon?

Bizimkiler dizisi ekranlara ilk olarak 7 Ocak 1989 tarihinde çıkmıştır. Dizi 15 sezondan oluşmaktadır. Dizi yaklaşık olarak 13 yıl boyunca kesintisiz olarak TRT, Star TV ve Show TV ekranlarında seyirci ile buluşmuştur. Bizimkiler dizisi Türkiye’de en çok sezona sahip olan ikinci Türk dizisi olma başarısını elde etmiştir.

Bizimkiler Dizisi Kaç Bölüm?

Bizimkiler dizisi  1989 ve 2002 yılları arasında yaklaşık olarak 13 yıl boyunca seyirci ile buluşmuştur. Dizi 15 sezon boyunca kesintisiz bir şekilde TRT, Star TV ve Show TV’de yayınlanmıştır. Bizimkiler komedi türünde  olan bir aile dizisidir ve toplamda 459 bölümden oluşmaktadır.

Bizimkiler, Türkiye’de en çok bölümü olan ikinci Türk dizisi olma başarısına sahiptir. Dizi 459. bölüm olan final bölümünün ardından ekranlara veda etmiştir.

Bizimkiler Dizisi Nereden İzlenir?

Bizimkiler dizisi ilk çekildiği günden bu yana pek çok kişi tarafından sevilerek izlenmektedir. Dizi oldukça eski olmasına rağmen hala binlerce kişi tarafından izlenmektedir.  Dizi günümüzde güncel olarak TRT’nin internet sitesinde yayınlanmaktadır. Bizimkiler dizisinin tüm bölümleri TRT’nin online uygulaması olan TRT İzle’de yer almaktadır. Eğer Bizimkiler dizisini izlemek istiyorsanız siz de TRT izle sitesine girerek tüm bölümlere ulaşabilirsiniz.

Bizimkiler Dizisi Nerede Çekildi?

15 sezon boyunca televizyon ekranlarında seyirci ile buluşan dizi için İstanbul tercih edilmiştir. Bizimkiler dizisinin tüm bölümleri İstanbul Kadıköy’de çekilmiştir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Çılgın Bediş Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Bizimkiler Dizisi Hangi Kanalda?

Bizimkiler dizisi uzun yıllar boyunca çekilmiş ve televizyon ekranlarında seyirci ile buluşmuştur. Dizi ilk olarak  TRT ekranlarında yayınlanmaya başlamıştır. 1989-1994 yılları arasında TRT ile çalışan dizi daha sonra Star TV’de yayınlanmaya başlamıştır. 1994-1999 yılları arasında Stat TV ile birlikte çalışan dizi daha sonra Show TV’ye transfer olmuştur. Dizi, 1999-2002 yılları arasında Show TV’de yayınlandıktan sonra tekrar Star TV’ye geçmiştir. Dizi 2002 yılında Star TV’de son bölümünü yayınlamış ve final yapmıştır. Dizi sona erdikten sonra ATV ve TRT ekranlarında tekrar bölümleri yayınlanmıştır. Günümüzde ise TRT’nin online sitesinde tüm bölümler bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu