Yaşam

Çılgın Bediş Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Spread the love

Hazırladığımız bu içerikte Çılgın Bediş dizisi oyuncuları ve rolleri hakkında bilgi verdik. Gelin bu efsane diziye yakından göz atalım.

İçindekiler

Çılgın Bediş Dizisi Oyuncuları ve Rolleri Nelerdir?

Çılgın Bediş dizisi 1996 senesinde 5 yol boyunca çekim sürecinde olan bir dizidir. Çılgın Bediş dizisi komedi ve gençlik türünde olan bir Türk televizyon dizisidir.

1996 yılında yayın hayatına başlayan Çılgın Bediş, 5 yıllık yayın hayatında güçlü bir kitle toplamayı başlamış gençlik dizilerindendi. Bir zamana damga vuran replikleri ve sahneleri ile yıllar sonra bile hatırlanabilecek detaylara sahipti. Güçlü oyuncu kadrosu ile herkeste iz bırakan dizinin çekim detayları

Çılgın Bediş dizisinde bir grup lise öğrencisinin ilişkileri ve maceraları konu olarak ele alınmaktadır. Dizide gençler arasında yaşanan aşk, sevgi ve arkadaşlık gibi konular dizinin temelde ele alınan temalarıdır.  Dizide 4 sezon boyunca anlatılan konular günlük hayatta pek çok kişinin yaşadığı olaylardan oluşmaktadır. Dizinin baş karakterinin yaşadığı aşk izleyiciler tarafından büyük bir ilgi toplamıştır.

Çılgın Bediş dizisi, 8 Temmuz 1996 tarihinde Kanal D ekranlarına yayımlanmaya başlamıştır. Dizi çekimleri sırasında başrol ile yaşanan anlaşmazlık nedeniyle dizinin çekimi durdurulmuştur. Dizi bir buçuk yıllık aradan sonra yeni bir başrol ile tekrar çekilmeye başlamıştır.  Çılgın Bediş dizisinin yeni başrolü ile yapılan çekimler Show TV’de yayınlanmıştır. Dizinin burada son sezonu yayınlanmıştır. Çılgın Bediş dizisi  3 Mart 2001 tarihinde yayımlanan 70. bölümü ile sona ermiştir. Dizi toplamda 4 sezondan oluşmaktadır.

Çılgın Bediş dizisinin ortaya çıkış hikayesi bir karikatürist sayesinde gelişmiştir.

Dizideki ana karakter olan Çılgın Bediş karakteri bir karikatürist tarafından yaratılmıştır. Yapımcıların ilgisini çeken Çılgın Bediş karikatürünün dizisi çekilmeye karar verilir. Çılgın Bediş karakteri seyirci ile buluştuğu gün izleyici tarafından büyük beğeni almıştır. Dizide Çılgın Bediş karakterinin günlük hayatı, arkadaşlık ilişkileri ve aşk hayatı seyirciye eğlenceli ve sürükleyici bir şekilde yansıtılmaktadır. Çılgın Bediş dizisi bir gençlik dizisi olarak yayınlandığı zamandaki gençlerin çoğunun ilgisini çekmiştir. Genç kızlar kendi hayatları ile Çılgın Bediş’in günlük hayatında yaşadığı maceraları kendi hayatları ile bağdaştırmışlardır. Dizi bu nedenle genç kızları televizyon ekranına kirletmeyi başarmıştır.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Dizipal Güncel Adresi

Dizide arkadaşlık ve partner ilişkileri konu edinmiştir. Çılgın Bediş’in arkadaşları ve sevgilisi ile olan ilişkisi seyirciye eğlendirici ama aynı zamanda ders verici bir şekilde seyirciye anlatılmıştır.

Çılgın Bediş Dizisi Konusu

Çılgın Bediş dizisi 90’lsr kuşağına hitap eden ve o dönemdeki lise hayatını, ilişki şekillerini ve gençler arasında popüler olan trendleri yansıtan bir gençlik dizisidir.

Dizinin baş karakteri olan Çılgın Bediş lisede okuyan bir genç kızdır. Dizide Çılgın Bediş ve yakın arkadaşlarından oluşan küçük grubunun ilişkileri ve maceralarını konu edinmektedir.

Dizi temelde 90’lar kuşağında büyüyen bir liseli kızın arkadaş ilişkileri, okul ve aile hayatı ve maceralarını konu almaktadır. Dizide Çılgın Bediş karakterinin arkadaşlık ilişkilerinin yanında aşk ilişkileri ve maceraları da anlatılmaktadır. Çılgın Bediş dizisinde arkadaşlık, sevgili ve aile ilişkileri ve bağlılık gibi konularda izleyiciye öğretici bir tema ile aktarılmaktadır.

Çılgın Bediş Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Çılgın Bediş dizisi karakterleri ve gerçek isimleri şu şekildedir;

Oyuncu Rol
Yonca Evcimik Bediş
Cenk Torun Oktay
Çiçek Dilligil Mükü
Selahattin Taşdöğen Necmi Dede
Ayten Uncuoğlu Müdire Nazime Hanım
Sonay Aydın Banu
Ayten Erman Mefaret
Sinan Bengier Orhan
Selma Sonat Canan
Gökhan Mete Mustafa Koç
Haldun Boysan Partal
Ercüment Balakoğlu Bakkal Remzi
Zeynep Kaçar Ayşegül
Gülçin Hatıhan Zeynep
Başak Sayan Başak
Birgül Ulusoy Nesrin
Dolunay Soysert Mihrace
Ahmet Özuğurlu Durali
Selçun Sonat Recep
Tuncer Sevi Balıkçı Peyami
Cem Kılıç Can
Gül Yalaz Banu’nun Annesi
Rıza Sönmez Savaş
Müge Arda Ahu
Esin Karakaya Handan
Tülin Şenöz Hizmetçi Hacer
Halit Akçatepe Matematik Öğretmeni
Ayşen Gruda Tarih Öğretmeni
Cengiz Küçükayvaz Bediş’in Arkadaşı
Cemal Gencer Konuk Oyuncu
Tülin Ayhan Kötü Kız Betül
Kaya Olgar Abdullah
Kaya Gürel Oktay’ın Babası
İskender Bağcılar Köylü Ağa
Ekrem Dümer Doktor
Şenay Gürler Öğretmen
Sümer Tilmaç Bediş’in Amcası
Hasan Yıldız Market Sahibi
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Deli Yürek Dizisi Oyuncuları ve Rolleri
Cilgin Bedis Dizisi Oyunculari ve Rolleri
Cilgin Bedis Dizisi Oyunculari ve Rolleri

Çılgın Bediş Dizisi Kaç Sezon?

Liseli bir genç kızın günlük hayatı ve ilişkilerini konu alan Çılgın Bediş dizisi yayınlandığı dönemde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmayı başarmıştır. Dizi günümüzde de hala sevilerek izlenmektedir. Dizi özellikle 90’lar kuşağında gençliğini yaşamış olan izleyiciler tarafından oldukça sevilerek izlenmektedir.

1996 senesinde çekilmeye başlayan dizinin çekim süreci 5 sene sürmüştür. Çılgın Bediş dizisi toplamda 4 sezon boyunca ekranlarda yayınlanmıştır.

  • sezon: 1-52. bölümler (1996-1997) Kanal D
  • sezon: 53-62. bölümler (1997) Kanal D
  • sezon: 63-65. bölümler (1999) Kanal D
  • sezon: 66-70. bölümler (2000-2001) Show TV

Çılgın Bediş Dizisi Kaç Bölüm?

Çılgın Bediş dizisi 8 Temmuz 1996 tarihinde yayınlanmaya başlamış ve 3 Mart 2001 tarihinde sona ermiştir. Dizi 4 sezondan oluşmaktadır ve toplamda 70 bölümden oluşmaktadır.

Çılgın Bediş dizisinin ilk sezonu 8 Temmuz 1996 tarihinde yayınlanmıştır. 28 Temmuz 1997 tarihinde ise son bölümü yayınlandıktan sonra dizi sezon finaline girmiştir. Dizinin ilk sezonu toplamda 52 bölümden oluşmaktadır.

Çılgın Bediş dizisinin ikinci sezonu 23 Eylül 1997 tarihinde yayınlanmıştır. İkinci sezonun son bölümü 29 Aralık 1997 tarihinde yayınlanmış ve ardından dizi sezon finaline girmiştir. Dizinin ikinci sezonu toplamda 10 bölümden oluşmaktadır.

Çeşitli nedenler yüzünden diziye bir  buçuk yıl ara verilmiştir. Dizinin üçüncü sezonunun ilk bölümü 4 Eylül 1999 tarihinde yayınlanmış ve 18 Eylül 1999 tarihinde de son bölümü yayınlanmıştır. Dizinin üçüncü sezonu toplamda 3 bölümden oluşmaktadır.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Aşk-ı Memnu Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Dizinin son sezonu ise toplamda sadece 5 bölümden oluşmaktadır.

Çılgın Bediş Dizisi Nereden İzlenir?

90’lar kuşağını yansıtan bir gençlik dizisi olan Çılgın Bediş dizisi televizyonda yayınlandığı dönemlerde Kanal D ve Show TV ile çalışmıştır. Dizi televizyonda yayınlandığı süre boyunca büyük bir izleyici kitlesi elde etmiştir. Dizinin fanları günümüzde de hala bulunmaktadır. Dizinin 2001 yılında son  bölümü çekilmiş ve televizyon ekranlarında yeni bölümü bir daha çekilmemiştir.

Çılgın Bediş dizisinin tüm bölümleri günümüzde internet siteleri aracılığıyla izlenebilmektedir. Pek çok dizi sitelerine Çılgın Bediş dizisinin tüm bölümleri yer almaktadır. Eğer sizde bu eğlenceli 90’ lar kulağı gençlik dizisini izlemek istiyorsanız bu dizi sitelerinden birinden yararlanarak diziyi izleme keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

Çılgın Bediş Dizisi Nerede Çekildi?

Çılgın Bediş, arkadaşlık-bağlılık gibi ilişkiler ile alakalı konularda ders verici bir nitelikte olan 90’lar kuşağı  gençlik ve komedi dizisisidir.

1996 ve 2001 yıllarında çekilen dizide liseli bir genç kız ve ilişkileri temel alınmaktadır. Dizide olaylar çoğunlukla Çılgın Bediş’in okuduğu lisede geçmektedir. Dizi ile ünlenen bu lise gerçek hayatta İstanbul-Tarabya’da bulunmaktadır. Genel olarak dizinin tüm bölümleri İstanbul’da çekilmiştir.

Çılgın Bediş Dizisi Hangi Kanalda?

90’lar kuşağı gençlik dizisi olan Çılgın Bediş dizisinin ilk yayınladığı tarih 8 Temmuz 1996’dır.

Dizi 79 bölümden oluşmakta ve dizinin ilk 65 bölümü Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşmuştur. Dizinin son beş bölümü ise Show TV’de seyirciye aktarılmıştır. Dizi 4 sezonluk çekimlerin ardından ekranlardan kaldırılmıştır.

Çılgın Bediş dizisi yayınlandığı kanallara oldukça yüksek bir izlenme yüzdesi kazandırmıştır. Dizi daha sonradan tekrar olarak yayınlanmıştır ve bu tekrar bölümler de yüksek izlenme yüzdesi elde etmiştir.

Dizi günümüzde herhangi bir televizyon kanalında yayınlanmasa da internette pek çok sitede bölümler mevcuttur.

Content Protection by DMCA.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu