Yaşam

Deli Yürek Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Spread the love

Bu içeriğimizde ülkemizde ses getiren bir dizi olan Deli Yürek dizisi hakkında bilgiler verdik. Gelin öncesinde Deli Yürek Dizisi oyuncuları ve rolleri neymiş bir göz atalım.

İçindekiler

Deli Yürek Dizisi Oyuncuları ve Rolleri Nelerdir?

Deli Yürek dizisi 5 Ekim 1998 tarihinde ilk kez Show TV ekranlarında seyirci ile buluşmuştur. Dizinin yönetmenliğini başarılı ve ünlü yönetmen Osman Sınav üstlenmiştir.

Deli Yürek dizisi bir gencin mafya dünyasında ilerleyişini ve bu dünyada mücadelelerini konu almıştır. Deli Yürek dizisi 24 Haziran 2002 tarihinde son bölümü yayınlanmış ve ardından dizi final yapmıştır. Deli yürek dizisinin türü dram, aksiyon ve politiktir.

Deli Yürek dizisi yayınlandığı ilk günden bu yana insanlar tarafından çokça sevilerek izlenmiş bir dizidir. Dizi günümüzde hala birçok insan tarafından sevilmekte ve izlenmektedir.

Deli Yürek dizisi final yaptıktan sonra pek çok kez farklı kanallarda tekrar olarak yayınlanmıştır.

Dizinin 2001 ve 2003 senelerinde Show TV’de tekrar olarak tüm bölümleri yayınlanmıştır.

Daha sonra 2002 ve 2004 senelerinde ATV ekranlarında tekrar yayınlanmıştır.

Dizi 2005 -ve 2016 senelerinde Kanal Avrupa kanalında da tekrar yayınlanmıştır.

2007 ve 2009  senelerinde Kanal 1 ekranlarında tekrar yayınlanmıştır.  2009  ve 2011 senelerinde Kanal 7 ekranlarında, 2014 ve 2020 yılında  Show Max adlı kanalda ve 2021 senesine gelindiğinde ise A2 TV kanalında yayınlanmıştır.

Deli Yürek dizisi sadece ülkemizde değil dünyada diğer ülkelerde de izlenmektedir. Deli Yürek dizisi Bulgaristan’da BTV adlı bir kanalda yayınlanmıştır.

Ayrıca dizi Kazakistan’da da Xabar adı verilen bir kanalda da yayınlanmıştır.

Deli Yürek Dizisi Konusu

Yusuf Miroğlu askerliğini yapan bir gençtir. Askerlik izni için aile evine dönmüştür ve burada ailesi ile güzel vakit geçirirken hayatında bir dönüm noktası olacak bir olay ile karşı karşıya kalır. Yusuf; kan kardeşi (Ali), kız kardeşi (Nazlı) ve Nazlı’nın arkadaşı Gülçin ile parkta vakit geçirdikleri sırada terör örgütü ile askerlerin çatışması arasında kendilerini bulurlar. Yusuf, ortaya çıkan çatışmaya dahil olur ve burada başarı elde ederek medyanın dikkatini çeker. Yusuf medya tarafından kahraman olarak bahsedilir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Bizimkiler Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Yusuf Miroğlu,  yaşadığı yerde tanınmış ve güçlü olan Kara Hamit’e karşı hayranlık duyan ve onu örnek olan bir gençtir. Yusuf için Kara Hamit’in onu fark etmesi oldukça önemli bir meseledir. Yusuf askerlik görevini tamamladıktan sonra Kara Hamit’in karşısına çıkar ancak Kara Hamit Yusuf’un kim olduğunu çıkaramaz. Yusuf’un Kara Hamit ile karşı karşıya geldiği günde Kara Hamit silahlı bir saldırıya uğrar. Yusuf Miroğlu, Kara Hamit’i silahlı saldırıdan kurtarır. Bu hamle sayesinde Yusuf Miroğlu tüm dikkatleri tekrar üzerine çekmeyi başarır.

 Yusuf Miroğlu’nun askerlik arkadaşı olan Yılmaz,, Kara Hamit’e suikast düzenleyen mafyaya çalışmaktadır. Kara Hamit’e suikast düzenleyen mafya lideri Kesik Recep’tir. Bir gün Yusuf sokakta yürürken asker arkadaşı Yılmaz ile karşılaşır. Aralarında geçen iletişimin ardından Yılmaz Yusuf’u patronu Kesik Recep ile tanıştırmak ister. Yusuf asker arkadaşı Yılmaz’ın bu teklifini kabul eder ve Kesik Recep ile yüz yüze tanışır. Kesik Recep için bu görüşme olumlu geçmemiştir. Çünkü Kesik Recep, düşmanı Kara Hamit’e düzenlediği suikastı engel olan kişinin Yusuf Miroğlu olduğunu biliyordur. Bu nedenle mafya lideri Kesik Recep, Yusuf Miroğlu’na karşı ters bir tavır sergilemiştir. Böylece Yusuf Miroğlu’nun birbirine karşı düşman olan bu iki mafya arasında tarafı belli olmuştur. Yusuf Miroğlu. Kara Hamit’in tarafında yer almaya başlar ve mafya dünyasında elde ettiği başarılar sayesinde gitgide ününü arttırmayı başaracaktır.

Yusuf mafya dünyasında ilerleyen kariyerinin ileri yıllarında Feraye adı verilen bir kadın ile karşılaşır. Feraye dikkatini çekmeyi başarmıştır. Sık sık Feraye ile denk gelen Yusuf Miroğlu gönlünü  Feraye’ye kaptırmaya başlayacaktır. Daha sonraki zamanlarda Feraye ve Yusuf arasındaki ilişki ilerleyecektir. Ancak çift bu ilişkinin gidişatını kötü etkileyecek bir sorun ile karşı karşıya kalırlar.

Feraye ünlü bir iş adamı olan Gürkan Uluhan’ın kızıdır. Feraye’nin babası Gürkan Bey, plaza kurmak için Savaş Doğan nişancıdüzü arazilerini satın almak istemektedir. Ancak Yusuf’un patronu olan Kara Hamit’in de bu arazileri satın alma gibi bir amacı bulunmaktadır. Yusuf Miroğlu’nun Feraye ile olan ilişkisini bilen Kara Hamit Yusuf’un iliskisini bitirmesini ister. Ancak Yusuf aşkı tercih eder ve Kara Hamit ile olan ilişkisini bitirir. Yusuf tekrar oto tamircisi olarak hayatını sürdürmeye devam eder.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  O Kız Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Yusuf Miroğlu’nun bu kararı Kara Hamit’i hırslandırır. Kara Hamit intikam amacı ile Yusuf’un aşkı Feraye ve Feraye’nin babası Gürkan Bey’i öldürttürür.

Yusuf Miroğlu, Kara Hamit’e karşı intikam planlayarak kendisini kaçırır. Yusuf Kara Hamit’i 2 milyon dolar karşılığında geri bırakacağını adamlarına söyler. Bu sırada Kara Hamit yanlışlıkla Yusuf’un adamlarından biri tarafından vurulur.

Yusuf’un mafya liderini kaçırma girişimi onun mafya dünyasında zirveye ulaşmasına neden olacaktır. İlerleyen zamanlarda Yusuf Miroğlu geç mafya hem de siyaset dünyasının önemli isimlerinden  biri haline gelmiştir.

Dizide bundan sonraki bölümlerde Yusuf’un kötüler ve görevini kötüye kullananlar ile mücadelesi anlatılmaktadır.

Deli Yürek Dizisi Oyuncularının Rolleri

Dizide oynayan isimler ve canlandırdıkları karakterler şu şekildedir;

Oyuncu Karakter
Kenan İmirzalıoğlu Yusuf Miroğlu
Oylum Öktem Feraye Uluhan
Zeynep Tokuş Zeynep Oğuz/Miroğlu
Melda Bekcan
Demir Karahan Ağabey
Kürşat Alnıaçık Savaş Doğan
Ali Sürmeli Turgay Atacan
Ebru Cündübeyoğlu Ayşegül
Mehtap Bayri Nazlı Miroğlu
Atilla Karagöz Ali Toy
Elif İnci Gülçin
Andaç Haznedaroğlu Gökçe Ceylan
Emin Gürsoy Kuşçu Hamza
Nüvit Özdoğru Osman Usta
Ahmet Yenilmez Sabri
Yılmaz Tüzün Yılmaz
Suat Ülhan Salih Usta
Eray Demirkol İsa
Açelya Elmas Gonca
İdil Fırat Billur
Mehmet Ali Tuncer Arif Şahin
Mesut Akusta Burhan
Nejmi Aykar Dayı
Tuğçe Ünlütürk Ayşe
Mustafa Başbuğ Selim Aydın
İsmail İncekara Behram Kartal
Bulut Aras Kara Hamit
Ceylan Ede Kesik Recep (Recep Kalkan)
Nüvit Candaner Gürkan Uluhan
Nurşah Okay Aslı
Süheyla Zeren Hacer Miroğlu
Bilal İnci Fahri Baba
Nejat İşler Oktay
Onur Ünlü Umur Ünlü
Ercan Süt Metin
Nermin Tuncer Şükriye
Recep Yener Zaim
Latif Akgedik Hakkı
Mutlu Güney Özcan
Kaya Gürel Ekrem Hoca
Tevfik Polat Erdal
Gürkan Uygun Cihan
Emin Olcay Yakup Efe
Selçuk Yöntem Bozo (Selahattin)
Cihat Şener Milletvekili Orhan Yavuz
Ahmet Sınav Jack
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Barbaros Dizisi Oyuncuları ve Rolleri
Deli Yurek Dizisi Oyunculari ve Rolleri
Deli Yurek Dizisi Oyunculari ve Rolleri

Deli Yürek Dizisi Kaç Sezon?

Osman Sınav’ın yönetmenliğini yaptığı Deli Yürek dizisi 4 sezondan oluşmaktadır. Dizinin ilk üç sezonu Show TV’de yayınlanmıştır. Daha sonra dizi buradan ayrılarak  ATV ekranlarında yayınlanmaya devam etmiştir.  Dizi 4. sezonun ardından 24 Haziran 2002 tarihinde son bölümünü yayınlamıştır.

Dizi final bölümüne girdiğinden bu yana pek çok kez tekrar bölümleri televizyonda gösterilmiştir. Günümüzde de dizi hala izlenilmeye devam etmektedir.

Deli Yürek Dizisi Kaç Bölüm?

Yayınlandığı ilk günden bu yana oldukça sevilen Deli Yürek dizisi toplamda 113 bölümden oluşmaktadır.

Dizi ilk bölümü 5 Ekim 1998 senesinde yayınlanmıştır. Dizi oldukça iyi bir reyting elde etmiştir. Dizi 24 Haziran 2002 tarihinde 113. bölümünü yayınlayarak sona ermiştir.

Deli Yürek Dizisi Nereden İzlenir?

Deli Yürek dizisi 1998 ve 2002 senelerinde çekilmiş bir dizidir. Dizi ilk yayınlandığı zamanlarda çok fazla ses getirmeyi başarmıştır. Dizi final bölümüne girdikten sonra da televizyon ekranlarında yayınlanmaya devam etmişti. Dizi her yayınlandığında başarılı bir izlenme skoru elde etmektedir. Dizi ilk olarak Show TV’de yayınlanmış sonrada ATV’ye transfer olmuştur. Dizi final yaptıktan sonra da ekranlarda gösterilmeye devam etmiştir.

Deli Yürek dizisi günümüzde hala pek çok insan tarafından sevilmektedir. Dizi hala pek çok kişi tarafından izlenmektedir. Eğer siz de Deli Yürek dizisini izleme şansına sahip olmak istiyorsanız internetten yardım alabilirsiniz.İnternet üzerinde pek çok dizi sitelerinde Deli Yürek dizisinin tüm bölümleri bulunmaktadır. Siz de bu sitelerden biri aracılığı ile Deli Yürek dizisini izleme keyfini elde edebilirsiniz.

Deli Yürek Dizisi Nerede Çekildi?

Deli Yürek dizisinin bölümlerinin çoğu İstanbul Üsküdar’da çekilmiştir. Deli Yürek dizisinin baş karakteri olan Yusuf Miroğlu’nun evi, Üsküdar’ın Valide Kahyası sokağında bulunmaktadır. Yusuf karakterinin çalıştığı otogaleri sahneleri için İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Maltepe tercih edilmiştir.Dizide bilge tiradları ile tanınan Kuşçu karakterinin  evi  için İstanbul Tuzla’da yer alan bir ev tercih edilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu