Haberler

Denizciler Yönlerini Nasıl Bulur? Okuyunca Şok Olacaksınız!

Denizde yön nasıl bulunur? Denizciler pusula dışında yönlerini hangi yöntemlerle bulur? Merak ettikleriniz içeriğimizde...

Spread the love

Denizciler yönlerini nasıl bulur? Denizci olmak isteyenlerin veya denizciliğe merak salanların merak ettiği sorulardan birisi de bu olarak karşımıza çıkıyor.

Denizciler yönlerini nasıl bulur?” sorusu pek çok kişinin aklını karıştırmış durumda. Özellikle okyanusun ortasında kalmak oldukça tehlikeli gibi görünebilir. Aslına bakarsak bir gemi okyanusun en ıssız noktasında da bulunsa dahi yön bulması için bazı yöntemlere başvuruyor. Yalnızca denizcilikte değil izcilikte de bu yöntemlerden bazıları kullanılıyor. Gelin hep beraber bu yöntemleri incelemeye koyulalım.

İlginizi Çekebilir – Operatörlerin Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Turkcell Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Vodafone Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Bimcell Bedava İnternet Kampanyaları

Denizciler Yönlerini Nasıl Bulur

Denizciler Yönlerini Nasıl Bulur?

Denizcilerin yönlerini nasıl bulacağı merak edilebilir. Bu konuda pek çok yöntem yer alıyor. Bunlardan birisi doğru yöne doğru hareket etmek ve farklı yönlere sapmamak. Bu sayede yönü karıştırmadan hedefe ulaşmak mümkün olur. Bir diğer yöntem pusula kullanmak. Pusula sayesinde hangi yönün neresi olduğunu anlamak ve doğru yere gitmek kolay bir hale geliyor.

İlginizi Çekebilir – Pilevneli Gallery Nasıl Gidilir?

Bir gemide pusula olmadığını düşünelim. Bu doğrultuda yapılması gereken güneşi incelemek. Güneşin yönüne göre nerenin doğu, nerenin batı veya nerenin kuzey, nerenin güney olduğu anlaşılabiliyor. Gündüz yerine gece olduğunu varsayalım. Bu doğrultuda denizcilerin yapması gerektiği şey yıldızları takip etmek. Yıldızlar, yön bulma konusunda başarılı cisimler olmakta.

Havanın yağışlı olduğunu varsayalım. Bu doğrultuda pusula ve harita kullanmak dışında farklı bir alternatif bulunmuyor. Eğer adaya yakın bir noktada yer alınıyor ise yosunlara bakılarak kuzeyin ne taraf olduğu anlaşılabiliyor.

Denizciler Yönlerini Nasıl Bulur

Denizciler Nokta Nokta ile Yönlerini Bulurlar

Denizciler yönlerini nasıl bulur?” sorusu dışında bilinmesi gereken bir diğer şey en çok kullanılan taktik olmakta. Günümüzde en çok pusula ve harita kullanılıyor. Pusula ve haritanın dışında güneş ve yıldızların konumları da inceleniyor.

İlginizi Çekebilir – Ziraat Kart Kargo Takip, Ziraat Kartım Ne Zaman Gelir?

Denizde Yön Bulmaya Yarayan Seyir Cihazı

Denizde yön bulmaya çalışan pek çok kişi bulunuyor. Denizde yön bulmak aslında oldukça kolay fakat günümüz teknolojisinin de gelişmesiyle beraber artık daha hızlı bir şekilde yön bulmak mümkün oluyor. Seyir cihazı, manyetik alanın gücünden yararlanarak bir pusula gibi çalışır. Seyir cihazı, görsel bir cihaz olduğu için detaylı bilgi sunabiliyor.

Denizde yön bulmak ile alakalı her türlü merak ettiğiniz soruyu alt tarafta yer alan Yorum Yap alanından bizlere sorabilirsiniz.

İçeriğimize Oy Verir misin?
[Total: 201 Average: 5]
Content Protection by DMCA.com
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Operatörlerin Kasım 2020 Kampanyaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu