Yaşam

En Güncel KYK Wifi Şifreleri 2022

Spread the love

En güncel KYK Wifi şifreleri 2022, Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler için verilen bir hizmet olmakla birlikte verilen hizmet sayesinde öğrenciler derslerine yönelik gerekli desteği alırken, isterlerse sosyal medya hesaplarına giriş yaparak internet ortamında da istedikleri gibi takılabilirler. Yurtta kalmakta olan öğrencilere ciddi fayda sağlayan en güncel KYK Wifi şifreleri 2022 yılı için şifre ile giriş yapılmaktadır.

İçindekiler

KYK Wifi Nedir?

KYK Wifi, Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler için sunulmakta olan ücretsiz internet projesi olmakla birlikte, KYK Portal adı verilen sayfa ise hizmete erişebilmek adına düzenlenmiş olan doğrulama sayfasına verilen addır.

KYK Wifi Nasıl Bağlanılır?

KYK Wifi Kredi Yurtlar Kurumunda kullanılan kablosuz modemlerdir ve modemlere bağlanmak adına herhangi bir şifre kullanılmasına ihtiyaç duyulmaz. Ama bilgisayar, telefon ya da tableti modeme bağladıktan sonra ‘’Doğrulama Sayfası’’ açılır ve giriş yapabilmek adına ‘’Kullanıcı adı’’ ile birlikte ‘’ Şifre’’ istenir ki ‘’Kullanıcı adı’’ sizin T. C. kimlik numaranız olacak şekilde girilir. Ama yabancı uyruklu öğrenciler için ‘’Kullanıcı Adı’’na pasaport numarası girilmektedir ve istenilse de ‘’Kullanıcı Adı’’ bilgisinde değişiklik yapılamaz.

Turkcell bedava internet kampanyalarına erişmek için buraya tıklayın!

KYK Wifi Şifre Alma

KYK Wifi şifresi almak içinde yapılması gereken yurt idaresine başvuruda bulunarak, kullanıcı sözleşmesi imzalamanız durumunda siz şifre verilir ve verilen şifre yurt idaresi tarafından belirlenen ön tanımlı bir şifre olduğu için ilk girişte kesinlikle bu şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. Genellikle ön tanımlı şifre tüm öğrenciler için aynı olmaktadır. Şifre ilk girişten sonra değiştirilmesi gerekir.

KYK Wifi Şifreleri 2022

KYK Wifi şifreleri 2022 yılı için tüm öğrencilere ön tanımlı şifre olarak kullanıcı sözleşmesi karşılığında verilir ve ilk giriş bu şifre ile yapıldıktan sonra şifrenin değiştirilmesi gerekir. Çünkü internet limiti artık 16 GB sınırlandırılmıştır. Şifrenizi değiştirmek için şifre değiştirme ekranında farklı kriterler bulunmaktadır. Şifre belirlerken aşağıdaki kurallara dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Şifre en az 6 karakter en fazla 10 karakter uzunluğunda olabilmektedir.
  • Şifre içerisinde en az 1 küçük harf, en az 1 büyük harf ve en az 1 rakam bulunması gerekmektedir.
  • Şifre özel karakterler içeremeyeceği gibi (ö, ü, ş) gibi Türkçe ’ye özgü harfler kullanılmamalıdır.
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyaları

KYK Wifi Şifremi Unuttum

KYK Wifi şifrenizi unutmanız durumunda ise, ‘’Doğrulama Sayfası’’ üzerinde ya da KYK Wifi portal içerisinde ‘’Şifremi Unuttum’’ menüsü yer almadığı için yurt idaresine başvuruda bulunarak çözüm isteyebilirsiniz.

Vodafone bedava internet kampanyaları için buraya tıklayın

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır?

Kredi Yurtlar Kurumunda kalıyorsanız ve KYK Wifi şifresi kullanarak internet hizmeti alıyorsanız, belli zamanlarda KYK Wifi’den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bunun için KYK Wfi’den çıkış yapabilmek için öncelikle çekim alanı içerisinde olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer çekim alanı içerisindeyseniz, wifi.kyk.gov.tr adresi üzerinde bulunan ‘’ÇIKIŞ’’ menüsünü tıklayarak KYK Wifi’den çıkış yapabilirsiniz. Yurt çekim alanı içerisinde olmanızın gerekçesi olarak normal internet üzerinden belirttiğimiz adrese giriş yapılamamaktadır.

KYK Wifi Kota Var mı?

KYK Wifi, Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrencilere önceki yıllarda internet erişimi sınırsız olarak sağlarken 2019-2022 Eğitim- Öğretim yılı itibarıyla 16 GB internet kota uygulaması getirilerek sınırsız erişim kaldırıldı. 16 GB KYK Wifi kota uygulaması için herhangi bir ücret ödenmemekte olup, kota doluncaya kadar istedikleri gibi internet kullanabilmektedir.

Aylık olarak sunulan 16 GB’lık kota günlük olarak hesaplandığında her öğrenciye 500 MB’lık internet kullanım hakkı sunarken, video izlemek ya da müzik dinlemek durumunda günlük kotanın hemen dolacağı anlamına gelmektedir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Fatih Wifi İnternet Şifresi

KYK Wifi Hızlandırma İşlemi

KYK Wifi hızlandırma işlemi Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu konu olmakla birlikte, internetin yavaşlamasındaki en büyük neden yurdun kalabalık olduğu saatlerde birçok kişinin aynı anda internete bağlanarak video izlemesi ya da oyun oynaması gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bu durumunda yapılabilecek en iyi KYK Wifi hızlandırma işlemi VPN programlarının kullanılmasıdır. Bu sayede farklı bir internet sağlayıcısı üzerinden internete erişim sağladığınızdan dolayı internet hızınızda artacaktır.

Türk Telekom bedava internet kampanyaları için buraya tıklayın! 

KYK Wifi VPN

KYK Wifi hızlandırmak için birçok KYK Wifi VPN uygulamasını internetten telefonunuza indirerek kullanım sağlayabilirsiniz. Ama bu sırada masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar için özellikle ‘’Hotspot Shield’’ programını tercih edebilir ve mobil cihazlar içinde Turbo VPN, , Free VPN – Betternet, VPN Proxy Master ve Hola Free VPN Proxy gibi uygulamaları telefonunuza yükleyerek kullanma işlemine başlayabilirsiniz.

 

KYK Wifi Giriş Sayfası Açılmıyor

KYK Wifi giriş sayfası açılamamasının birden fazla sebebi olabilir ki mobil cihaz üzerinden bağlanmak istiyorsanız öncelikle 3G’yi kapatın ve güncel olan bir internet tarayıcı kullanarak cihazınızın Wifi aygıtının doğru çalışıp çalışmadığına dair gerekli kontrolleri yapın ki bunların başında sürücünün yüklü olup olmadığı önemli yer kaplamaktadır. Bunun dışında özellikle KYK Portal’ın yoğun kullanıldığı saatlerde internet dağıtıcı olarak kullanılan cihaza yakın olmayı ihmal etmeyin.

KYK Wifi Kota Öğrenme Sorgulama

KYK Wifi kota öğrenme sorgulama işlemi Kredi Yurtlar Kurumunun resmi platformu üzerinden yapılabilmektedir. Öğrenci bir aylık ne kadar kotasının kaldığı platform üzerinden sorgulayarak 16 GB’lık kotayı istediği şekilde kullanabilmektedir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  O Kız Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

KYK Wifi Doğrulama

KYK Wifi doğrulama kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılan bir sayfadır ve Wifi ağına bağlandıktan sonra tarayıcıda otomatik açılarak kullanıcı adı ve şifre istenilerek giriş yapılır. Kullanıcı adı T. C. kimlik numarası olduğu için istenildiği zaman değiştirilmemekle birlikte şifre otomatik tanımlanmış bir şifre olması nedeniyle ilk kullanım itibarıyla belirttiğimiz kurallar doğrultusunda değiştirmeniz gerekmektedir.

Ayrıca doğrulama oldu ki otomatik olarak açılmıyorsa adres olarak wifi.kyk.gov.tr yazılarak da doğrulama sayfasına direk olarak ulaşılabilir. WhatsApp ya da Messenger gibi sosyal mecralara ulaşmak içinde ilk önce wifi.kyk.gov.tr giriş doğrulama sayfası üzerinden giriş yapılması gerekmektedir.

BİMcell bedava internet kampanyaları için buraya tıklayın!

KYK Wifi Pasifleştirildi Ne Demek?

KYK Wifi pasifleştirildi gibi bir uyarı alıyorsanız, bunun farklı sebepleri olabilir ki sorunsuz kullandığınız interneti kullanıyorken böyle bir uyarı ile karşılıyorsanız, aylık kullanım kotanızı doldurmuş olabilirsiniz. Bunun için Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’ne başvuruda bulunarak hesabınızın aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz ve aktifleştirme ay sonunu bulabilmektedir. Eskiden sınırsız kota uygulaması mevcut iken son yılda kota konulması bu uyarı ile karşılaşmanıza neden olmaktadır. Aynı zamanda internet kullanmak için imzaladığınız kullanım sözleşmesine uymamanız durumunda da KYK Wifi pasifleştirilerek internet kullanımınız engellenebilmektedir.

KYK Wifi Spotify

KYK Wifi Spotify yüksek bir internet kotasına sahip olduğu için yaklaşık 250 MB’lik bir kotaya sahip olması nedeniyle açılmama gibi bir sorunla karşı karşıya kalınabiliyor ki yurt yönetimleri tarafından da yasaklanan bir uygulamadır. Giriş yapabilmek için bunun için operatörünüze ait olan internet paketinizi kullanabilirsiniz.

Yorum Yap Hediyeni Kap

Alt tarafta bulunan ”Yorum Yap” kısmından en az 3 cümle ile değerli duygu ve düşüncelerini yazan herkese bedava internet taktiği gönderiyoruz.

Content Protection by DMCA.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu