Yaşam

Hayat Bilgisi Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Spread the love

Hayat Bilgisi Dizisi oyuncuları ve rolleri için hazırladığımız bu içeriği sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Hayat Bilgisi dizisi 13 Şubat 2003 tarihinde ekranlarda seyirci ile buluşmuştur. Hayat Bilgisi, Süreç Film yapım bir dizidir.  Dizinin senaryosunu Gani Müjde’nin yazmıştır. Dizinin yönetmenliğini ise başarılı yönetmen Tarkan Karlıdağ üstlenmiştir.

Hayat Bilgisi; aile, gençlik ve komedi türünde bir Türk televizyon dizisidir.

Dizinin ilk yayın tarihi 13 Şubat 2003 ve yayınlandığı kanalın adı da Kanal D’dir. Hayat Bilgisi dizisi 19 Haziran 2003 tarihine kadar Kanal D ekranlarında yayınlandı. Dizi Kanal D’de son bölümü olan 19.  bölümünü yayınlayarak sezon finaline girdi. Dizinin  Kanal D’de bir sezon yayınlanmasının ardından başka bir kanala transferi yapıldı.

Dizinin yeni sezonu için ev sahipliğini Show TV üstlendi. Hayat Bilgisi dizisi transfer olduğu Show TV’de 19 Eylül 2003 tarihinde yayınlanmaya başladı. Diz Show TV’de 3 sene boyunca yayınlandı. 16 Haziran 2006 tarihine gelindiğinde ise dizinin son bölümü yayınlandı. Hayat Bilgisi dizisi son bölümü olan 137. bölümü ile Show TV ekranlarında gösterime girdi ve sonrasında yeni bölümler bir daha çekilmedi. Özetle dizi 4 sezon boyunca seyirci ile karşı karşıya geldi.

İçindekiler

Hayat Bilgisi Dizisi Oyuncuları ve Rolleri Nelerdir?

Hayat Bilgisi Dizisi oyuncuları ve rolleri şu şekildedir;

Oyuncular Karakterler Takma adı Oyuncular Karakterler Takma adı
Perran Kutman Afet Güçverir Afet Öğretmen Erkan Pekbay Selim Yazıcı Siber Selim
Afet Karakaya Afet Hoca İlay Windus Mehmet Demirkan İnce Mehmet
Doğal Afet Sinan Çalışkanoğlu Atacan
Keçi Çağkan Çulha Arda
Kerem Kupacı Kerem (Keramettin) Güçverir Pikaçu Kerem Elif Burgaz Melisa Piyanist
Tarık Papuççuoğlu Amil Sağlam Amirim İlker Kalay Şerif Ali Karaman
Direktorum Zeynep Doruk Aslı Saydam Aslı Hanım
Serhan Arslan Ali Şener Kopil Iraz Yöntem Çiçek
Kopilcik Ali Yaylı Kaşarlı
Küçük Fatih Altın Bülbül
Paşhan Yılmazel Sedat Yıldırım Ortega Pakize Suda Pakize Hanım
Ümit Erdim Arif Yılmaz Var mısın Arif Neslihan Acar Körpenaz
Şişko[d] Alay Cihan Cemal Hoca Laz Cemal
İpek Erdem Gamze Erdem Barbie Çimal
Gamze Yalçın İnci Pars Rahmeli Gazitürk Cilveli Rahmeli veya Kıbrıslı Rahmeli
Gökçe Bahadır Yeliz Törpü İrem Erkaya Melek Apaçi veya Küçük
Hayat Törpüsü Ayumi Takano Hanako Öğretmen Aneko Hanım
Ömür Törpüsü Japon Hanım
Hayfa Safi Tulun Ayşe Beton Anako
Kaan Yılmaz Şenay Şentürk Süzme veya Süzük Hakan Çeliker Atılgan Saymaz Pazarlamacı
Çisil Oral Biricik Kikirik Oral İnaler Ergen
Yeliz Doğramacılar Didem Sağlam Seval İşgören Kiraz Mikado
Altan Gördüm Emin Karakaya Panzer Emin Hilmi Erdem Erol Manyak Erol
Yıldız Asyalı Ruya Şahiner Rüya Eda Gültekin Zehra Deli Zehra
Hakan Altıner Metin Şahiner Pilot Okan Karacan Bestele Behçet
Ceren Soylu Ürperi Şahiner Deli Erman Burmalı Berk Karaçelik
Ayçe Abana Bahar Öğretmen Merve Sevi Özge Karaçelik
Ulvi Alacakaptan Cumhur Hoca Son Tahlilde Aslı Enver Hazal
Atilla Olgaç Hidayet Hoca İnna Sabirin Günay Karacaoğlu Hediye
Erdal Türkmen Mennan Aybaba Keçi Murat Serezli Gökhan Bey
Belma Canciğer Sevda Sağlam Duygu Şen Duygu Şen Fıskiye
Nükhet Akkaya Kadriye Ögretmen Ebru Ertan Yıldız Uçankuş
Akrep Nalan Fidan Hoca Serap Üsküplü Gülneşe
Rutkay Aziz Tekin Şahiner Tekin Hoca Selim Gürata Ömer Erdem
Mahir İpek Ertuğrul Yüzbaşı Abide Savaşçı
Dalgıç Ercan Yazgan
Durul Bazan Ramadan Susak Nesime Alış
Ceyhun Yılmaz Ruhi Deli Ayşegül Aldinç
Enes Büyükşener Hayri Gencer Harry Potter Candan Erçetin Canan Öğretmen
Oğuzhan Yıldız Ercüment Erdoğan Teflon Ercüment Özlem Çakar Arda’nın üvey annesi
Neşe Sayles Leyla Watson Bonus Metin Coşkun Süleyman Bey
Bertan Horasan Mehmet Cavit Çetin Güner Cavit Koca Cavcav
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  En Güncel KYK Wifi Şifreleri 2022

Hayat Bilgisi Dizisi Konusu

Hayat Bilgisi dizisi temelde bir öğretmen ve öğrencilerini konu alan bir Türk televizyon dizisidir. Dizide Adet öğretmen ve yeni atandığı okuldaki öğrenciler ile etkileşimi komedi unsurlarıyla harmanlanarak seyirciye aktarılmaktadır.

Dizide ana karakter olan  Afet öğretmenin hayatında sadece  erkek kardeşi vardır. Afet öğretmenin erkek kardeşinin adı Kerem’dir. Kardeşler küçük yaşta iken anne ve babalarını kaybetmişlerdir. Bu nedenle iki kardeş birbirlerine oldukça düşkünlerdir. Ayrıca Afet Öğretmen küçük erkek kardeşine karşı anne güdüsü ile yaklaşmakta ve oldukça koruyucu bir karakter sergilemektedir.

Afet Öğretmen iş hayatı boyunca eğitim anlayışı bakımından meslektaşlarından her zaman farklı bir duruş sergilemiştir. Afet Öğretmenin eğitim anlayışında ezberci eğitime yer yoktur. Öğrencilerine eğitim verirken onların ezberci eğitim sistemi ile yaratıcılıklarının körelmesini istememektedir. Her bir öğrencisinin kendine has olduklarına inanmakta ve tek tip eğitim vermekten kaçınan bir tutum sergilemektedir. Meslek hayatında oldukça idealist olan Afet Öğretmen’in bu tutumu meslek hayatında olumsuz geri dönüşler ile karşılaşmasına neden olmaktadır. Afet öğretmen klasik dayatılan öğretim sistemine bağlı kalmadığı için pek çok kez tayin isteyip okul değiştirmek zorunda kalmıştır.

Afet Öğretmen küçük erkek kardeşi Kerem ile birlikte yaşamaktadır. Afet Öğretmenin meslektaşları ile yaşadığı sorunlar nedeniyle sık sık tayin istemesi Kerem’i de etkilemektedir. Afet Öğretmen sık sık başka şehirlere tayin isteyip öğretmenlik yapmıştır. Kerem ablası Afet Öğretmen vesilesiyle Anadolu’nun hemen hemen tüm şehirlerinde yaşama şansını elde etmiştir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Camdaki Kız Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Dizide Afet Öğretmen’in özel hayatına da değinilmiştir. Afet Öğretmen, Tekin Bey ile bir ilişkisi bulunmaktadır. Tekin Bey de Afet Hanım gibi öğretmenlik mesleği ile hayatını sürdürmektedir. Ancak Tekin Bey’in Adet Öğretmen’in erkek kardeşi Kerem’e Tokat atması çiftin arasını açacaktır.Afet Öğretmen Tekin Bey ile ilişkisini bitirse de onu aklından çıkaramamıştır.

Afet Öğretmen’in özel hayatı olumsuz ilerlerken meslek hayatında olumlu ilerlemeler yaşayacaktır. Yeni atandığı okul Afet Hanım’ın hayatına büyük katkılar ve deneyimler katacaktır. Afet Hanım erkek arkadaşı ile arasında geçen bu olumsuz olaydan sonra İstanbul’da  Rıdvan Kanat adında bir  Lise’ye atanır. Bu yeni okul Afet Öğretmen için büyük bir dönüm noktası olacaktır. Aynı zaman da Afet Öğretmen’in yeni öğrenciler için de bir dönüm noktası olacaktır. Dizide sonraki bölümlerde Afet Hanım’ın atandığı bu yenı okuldaki öğrencileri ile  ilişkileri mizaci ama aynı zamanda da ders verici bir tarzda seyirciye aktarılmaktadır.

Hayat Bilgisi Dizisi Kaç Sezon?

Hayat Bilgisi dizisi 2003 be 2006 sezonlarında çekilmiş ve bu sırada başta Kanal D sonra da Show TV ile birlikte çalışmıştır. Hayat Bilgisi’nin dizisi ilk yayınlandığı tarih  13 Şubat 2003 tarihidir. Dizi daha sonrasında 16 Haziran 2006 tarihinde son bölümünü yayınlamış ve final yapmıştır. Dizi toplamda 4 sezondan oluşmaktadır. Her sezonda yayınlanan bölüm sayısı farklılık göstermektedir.

Hayat Bilgisi Dizisi Kaç Bölüm?

Hayat Bilgisi ilk yayınlandığı günden bu yana pek çok kişi tarafından sevilerek izlenmiştir. Dizinin yayınlandığı her bölüm çalıştığı kanala oldukça iyi bir izlenme reyting yüzdesi getirmiştir.

Hayat Bilgisi dizisinin ilk sezonu13 Şubat 2003 Perşembe günü yayınlanmıştır. İlk sezonun son bölümü ise 19 Haziran 2003 tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin ilk sezonu totalde 19 bölümden oluşmaktadır. Dizinin ilk sezondaki 19 bölümü Kanal D ekranlarında seyirciyle bir araya gelmiştir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Aşk-ı Memnu Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Dizinin ikinci sezonu ise Show TV’de yayınlanmaya başlamış ve bundan sonraki tüm bölümler Show TV’de yayınlanmıştır.            Hayat Bilgisi dizisinin 2. sezonunun ilk bölümü 12 Eylül 2003 Cuma 20.00’da seyirci karşısına çıkmıştır. Dizinin 2. sezonun son bölümü ise 4 Haziran 2004 tarihinde sona ermiştir. Hayat Bilgisi dizisinin 2. sezonu toplamda 40 bölümden oluşmaktadır.

Hayat Bilgisi dizisinin 3.sezonunun ilk bölümü 17 Eylül 2004 Cuma 20.00’da seyirci karşısına çıkmıştır. Dizinin 4. sezonun son bölümü ise 17 Haziran 2005 tarihinde sona ermiştir.  Beşinci sezon toplamda 39 bölümden oluşmaktadır.

Dizinin son sezonu olan 4. sezon 16 Eylül 2005’de ilk bölümü seyirci ile buluşmuştur. 16 Haziran 2006’da dizinin son bölümü yayınlanmıştır. Dizi daha sonrasında final yaparak yeni bölümler ile ekran karşısına çıkması son bulmuştur. Dizinin son sezonu toplamda 39 bölümden oluşmaktadır.

Hayat Bilgisi Dizisi Nereden İzlenir?

Hayat Bilgisi ekran karşısına çıktığı ilk gün oldukça beğeni toplamayı başarmıştır. Dizinin her bölümü seyirci için sürükleyici ve eğlendirici olmuştur. Hayat Bilgisi dizisi güldürürken aynı zamanda arka planda seyirciye önemli mesajlar da vermektedir. Bu nedenle dizi oldukça kaliteli bir içeriğe sahiptir. Dizi bu başarısını günümüze kadar taşımayı başarmıştır. Günümüzde hala bir çok kişi Hayat Bilgisi dizisini severek izlemektedir. Hayat Bilgisi dizisini izlemek için ünlü sosyal medya platformu olan YouTube’u kullanabilirsiniz. Ayrıca dizinin tüm bölümlerine internet üzerine bulunan dizi sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Hayat Bilgisi Dizisi Nerede Çekildi?

Afet Öğretmen ve öğrencilerinin ilişkilerini konu alan dizi ilk yayınlandığı gün oldukça ses getirmiştir. Dizinin genel olarak çekim yeri İstanbul’dur. Dizide çekimler çoğunlukla Afet Öğretmen’in atandığı Rıdvan Kanat Lisesi’nde geçmektedir.

Dizide geçen Rıdvan Kanat Lisesi gerçek hayattaki adı Kuzguncuk Lisesi’dir.

Dizinin çekildiği okul Kuzguncuk Mahallesi’nin Babanakkaş Sokağı’nda yer almaktadır.

Hayat Bilgisi Dizisi Hangi Kanalda?

Türkiye’deki eğitim sistemini mizahi olarak eleştiren bir dizi özelliğine sahip olan  Hayat Bilgisi dizisi ilk sezonda Kanal D ekranlarında izlenmekteydi. Dizi sonraki üç sezonunun yayınlanması için Show TV’ye transferi yapılmıştır. Hayat Bilgisi dizisi 2006 senesinde sona ermiş bir daha yeni bölümleri çekilmemiştir. Dizi her ne kadar bitse de günümüzde hala izleyicileri bulunmaktadır. Hayat Bilgisi dizisini izlemek için seyirciler genelde YouTube gibi platformları tercih edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu