Haberler

Instagram Hesap Kapattırma

Instagram hesap kapattırma konusunda ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler içeriğimizde...

Spread the love

Instagram hesap kapattırma, günümüzde birçok kişi tarafında kullanılan, popüler sosyal medya hesapları arasındadır. Ne var ki Instagram hesabımı sil birçok kişi tarafından yapılmaktadır. Telefondan yapılamayan bu işlem, bilgisayar üzerinden gerçekleştirilir.

Buna karşılık birçok kullanıcının sildirmek istediği bir hesap bulunur. Bu genellikle karşı tarafın kişiyi rahatsız etmesi gibi durumlardan ileri gelir. Eğer ilgili hesabı şikayet ederseniz, yapılan inceleme sonucunda haklı bulunursanız hesap doğrudan Instagram tarafından kapatılabilir.

Instagram Hesap Kapattırma Nedir?

Instagram hesap kapatma işlemleri bilindiği üzere doğrudan hesap sahibi tarafından yapılmaktadır. Bilgisayar üzerinden Instagram giriş ardından, ayarlar bölümünden kısa sürede tamamlanabilir. Bundan az bir zaman ardından kalıcı olarak silinir.

İlginizi Çekebilir – Operatörlerin Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Turkcell Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Vodafone Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Bimcell Bedava İnternet Kampanyaları

Instagram Hesap Kapattırma
Instagram Hesap Kapattırma

Hesap kapattırma ise bundan farklıdır. Farklı bir kullanıcının hesabını kapattırmak istiyorsanız, ne yapmanız gerektiğini ifade eder. Bunun için belirli bir süre bulunmaz. Ancak yaptığınız şikayet doğruysa, Instagram da bir hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Getir Kimin? (Getir Piyasa Değeri)

Instagram Hesap Kapattırma Nasıl Yapılır?

Instagram hesap kapatma yapmak istiyorsanız, bir kullanıcıyı ya da herhangi bir gönderisini şikayet etmeniz gerekir. Instagram da her sosyal medya platformu gibi kurallara sahiptir. Bunlara uymamanın getireceği bir takım sonuçlar vardır.

İlginizi Çekebilir – Kardeş Eli Derneği Kimin? Kardeş Eli Güvenilir mi?

Eğer bir hesabın bu kurallara aykırı hareket ettiğini görmüşseniz, şikayet ederek bunun fark edilmesini sağlayabilirsiniz. Zira milyonlarca üye olduğu için herkesin kontrol edilmesi botlar tarafından da zordur.

Instagram hesap kapatma linki burada geçerli değildir. Şikayet ettikten sonra platform inceleme yapar. Eğer doğruysa, haklı bulunursanız verilebilecek cezalardan biri kapatmadır. Ancak doğrudan kapatmaya yönelik talepte bulunmanız imkansızdır.

İlginizi Çekebilir – Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyaları

Instagram Hesabı Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır?

Instagram’da her kişi kurallara uymak zorundadır. Bunlara uyulmaması durumunda bir takım sonuçlar doğurur. Bunlardan biri çoğu kişinin sizi şikayet edeceğidir. Örnek olarak yorumlarınızda çok sayıda spam varsa, paylaşımlarınızın çoğu spam bulunduruyorsa, küfürlü kelimeler kullanılmışsa birçok kişi uygunsuzluk nedeniyle sizi şikayet edebilir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Şaman Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Eğer hesabımı sil işlemleri yapmasanız dahi, şikayetler kapanmasına neden olabilir. Burada da kaç kişinin yapması durumunda gerçekleşeceği sorusu ortaya çıkar. Ne var ki bu konuda platform tarafından bir açıklama yapılmamıştır.

Ancak ana hatlarıyla hesabınız az takipçiye sahipse, birkaç tane yüksek takipçili hesabın şikayeti kapanmasına neden olabilir. Yüksek takipçiniz varsa, şikayet edenlerin istatistikleri azsa işlem yapılmayabilir.

Instagram Hesap Kapattırma
Instagram Hesap Kapattırma

Instagram Hesap Kapattırma Botu

Instagram’da birçok kişi bir hesabı kapattırmak için botlar kullanır. Instagram hesap kapattırma botu temel olarak hedefte bulunan kullanıcıya birden şikayet ya da spam atar. Bunlar üzerinden hesabın kapatılması amaçlanır.

Bunları kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca hesabı kapatma kararı yalnızca kullanıcı ve Instagram tarafından alınabilir. Bot kullansanız bile sadece shadow ban veya kısıtlama verilme olasılığı da vardır.

İlginizi Çekebilir – Bimcell Bedava İnternet Kampanyaları

Instagram Hesap Kapattırma Ücretli

Günümüzde birçok kişi hesap kapattırma için ücretli seçenekleri incelemektedir. Instagram hesap kapattırma botu 2020 de bunlar arasındadır. Bunları seçerken dikkatli olmanız gerekir. Zira alacağınız sonuçlar kesin kapanma sonucu vermeyebilir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Trendyol İndirim Kodu Nasıl Kullanılır 2021?

Instagram Hesap Kapattırma Formu

Instagram’da hesap kapattırma formu bulunmaz. Eğer bir hesabın kapanmasını istiyorsanız, onu şikayet etmeniz gerekir. Bu da herhangi bir gönderisi veya doğrudan hesabının şikayeti ile gerçekleştirilir. Instagram hesap kapatma formu doldurma, sadece ilgili hesabın sahibince ulaşılabilir.

Şikayet ile Instagram Hesap Kapattırma

Eğer şikayet ile bir Instagram hesabını kapattırmak istiyorsanız, doğru bir şikayet yapmanız gerekir. Instagram inceleme yapmadan bu işlemi gerçekleştirmez. Haklı olsanız bile sadece bazı gönderilerin silinmesi uyarısını verebilir. Şayet doğru bir şikayet yaparsanız, alacağınız sonuçlar da daha iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir – Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır 2021?

Instagram Hesap Kapattırma Hilesi

Instagram hesap kapattırma hilesi birçok kişi tarafından incelenmektedir. Botlar bu kapsamda sunulsa da güvenlik bakımından sizin de dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca yüzde 100 kapattırma garantisi de bulunmaz.

Instagram hesap kapattırma ile alakalı her türlü merak ettiğiniz soruyu alt tarafta yer alan Yorum Yap alanından bizlere sorabilirsiniz.

İçeriğimize Oy Verir misin?
[Total: 400 Average: 5]
Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu