Haberler

Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı 2021

Keratin bakımı kuaförlerde sıkça uygulanan saçları gürleştirip, kökleri güçlendiren bir bakım yöntemidir. 

Spread the love

Kuaförde Keratin bakımı fiyatı 2021 verilerine göre kuaförler arasında fiyat değişimi görülmektedir. Ortalama Keratin bakım maliyeti 600 – 700 lira arasında değişim göstermektedir. Bunun birkaç kat üstü ya da altı fiyatta da işlem yapan kuaförler olduğu bilinmektedir. Günümüzde saç bakımı denince akla ilk gelen işlem Keratin bakımıdır.

Keratin Nedir?

Saç bakım yöntemlerinden biri olan Keratin nedir, ne amaçla Keratin bakımı uygulanır? Keratin insan vücudunda bulunan protein çeşitlerinden biridir. Vücutta Keratinin azalmasıyla birlikte saçların güçsüzleşmesi ve tırnakların kırılması görülmektedir. Keratin bakımı ise direkt olarak saça uygulanan bir yöntemdir. Doğru uygulanması halinde saçlarda birçok olumlu faydaları bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir – Operatörlerin Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Turkcell Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Vodafone Bedava İnternet Kampanyaları

İlginizi Çekebilir – Bimcell Bedava İnternet Kampanyaları

Keratin bakımı nedir, neden kuaförlerde uygulanır? Keratin bakımı için kullanılan ürünler genellikle kuaförlerdeki saç bakım uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Bu bakım sürecinden adım adım bahsedilecek olursa şu şekilde sıralanabilir;

 • Saçlar 2 kez yıkanır
 • Tamamen olmayacak şekilde kurutulur
 • Keratin maddesi saçlara sürülür
 • Ortalama 30 dakika kadar saçlarda tutulur
 • Sonra saç üzerinde kurumayan Keratin tarak ile alınır
 • Saçlar yıkama işleminden tekrar geçer
 • Tamamen saçları kurutarak saça şekil verilir

Bu işlemlerin doğru şekilde kuaförlerde uygulanmasıyla birlikte saçlarınızda müthiş değişiklikler görmeniz mümkündür. Keratin işlemi uygulanırken genellikle Keratin maddesi içeren serumlar, şampuan ve bakım kremleri saçlara uygulanmaktadır. Keratin ürünlerinin saç derisine ya da yüze teması olmamalıdır. Buna çok dikkat etmek gerekir.

Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı 2021
Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı 2021

Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Saçlar çeşitli sebeplerden dolayı yıpranma, kırılma ve cansızlaşma gibi durumlar yaşayabilmektedir. Bu gibi saç sorunlarında Keratin bakımı genellikle önerilir. Keratin bakımı ne işe yarar, faydaları nelerdir? Keratin bakımı uygulamak saçlarınızın canlanmasına yardımcı olur. Saçlarınızda eksilen Keratin, bu işlemlerle yeniden kazandırılır. Bu sayede daha güçlü, hacimli ve yumuşak saçlara sahip olursunuz.

Keratin bakımı ne işe yarar diye soranlar için dökülme sorunlarını çözer, genellikle saçlarda Keratin’in azalma nedeni şekil vermek için kullanılan ısıtıcı cihazlar ve yıpranma sonucu sürekli saç kesilmesi gibi durumlarda görülmektedir. Saçların kırılıyor olması ya da dökülüyor olması durumunda tercih edilecek ilk yöntem kestirmek olmamalıdır. Saçlarınızın bakıma ihtiyacı olabilir, bu bakım için en iyi seçenekte Keratin işleminden geçirmektir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve Bimcell Yeni Yıl Hediyesi

İlgili Çekebilir – ING Bank Kimin?

Keratin bakımı boyalı saçlarda, uzamayan saçlarda ve yıpranmış saçlarda uygulandığında hızla etkisini göstermektedir. Keratin bakımının uygulamasından sonra 3 ay boyunca etkisi olduğu söylenmektedir. Ancak bu bakım isteğe bağlı olarak haftada 1 – 2 ya da ayda 1 de yaptırılabilir.

Keratin Bakımı Fiyatı

Keratin bakımı yaptırmak için kuaföre gidenler fiyatlarda yaşanan farklılıklarla karşılaşabilir. Keratin bakımı fiyatı en düşük 150 – 200 liraya kadar düşebilmektedir. Keratin bakımının en yüksek fiyatları ise 2000 liraya kadar çıkmaktadır. Keratin bakım fiyatı konusunda yaşanan bu uçurumun neden kullanılan ürün farklılığından kaynaklanıyor olabilir.

Bazı Keratin bakımı uygulayan kuaförler çok daha yüksek maliyetli Keratin ürünlerini tercih ederken, bazıları daha düşük maliyetlileri tercih etmektedir. Bu fiyatlar kuaförlerin bu konuda uzman bulundurmasına göre de değişebilir. Eğer gittiğiniz kuaförde Keratin bakımı ve çeşitli saç bakımlarında uzman isimler varsa muhtemelen yüksek fiyatlı bir işlem gerçekleşecektir. Ancak bazı kuaförler sadece işlemleri yapmayı bildikleri için uygulamaktadır.

Kullanılan şampuan, saç bakım kremleri, losyonlar vb. ürünler fiyatlarda artışa neden olmaktadır. Genellikle kalite bakımından farklılık olup olmadığı kesin olarak bilinmemektedir. Eğer iki farklı kuaförde yüksek fiyat farkları görüyorsanız internet üzerinden ürünleri araştırmanız ve kullanıcı deneyimlerine göz atmanız faydalı olacaktır. Eğer Keratin bakımı fiyatı düşük olan ürünlerin benzer etkileri gözlemlenirse uygun fiyatlılar tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir – Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okumak

Keratin Bakım Saçta Kaç Gün Kalmalı?

Keratin bakımı uygulandıktan sonra yıkama işleminden geçirilir. Bu işlem genellikle saçta fazla kalan Keratin maddesini temizlemek için yapılır. Bu süreçte şampuan kullanılmaz. Çünkü şampuan o an için Keratinin etkisini götürebilmektedir. Peki, Keratin bakımı saçta kaç gün kalmalı?

Saç bakımı işlemlerinden sonra kuaförler genellikle müşterilerine bakım sonrası süreç için tavsiyelerde bulunmaktadır. Keratin bakımı ile ilgili işlemler gerçekleştikten sonra 2 gün süreyle saçlara şampuan teması olmaması önerilmektedir. Saçlarınızı 2 gün boyunca koruduğunuzda Keratin saç yapınızda etki edecektir. Daha sonra kimyasal anlamda içeriğinde sülfat maddesi bulunmadığı bir şampuan kullanmanız önerilir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Instagram Hesap Kapattırma

Bazı Keratin bakımı yapan kuaförler işlemden sonra müşterilerine Keratin bakım şampuanı vermektedir. Bu şampuan Keratin emilimini çok yüksek miktarda arttırmaktadır. Böylece parlak, gür ve güçlü saçlara sahip olmanız mümkün hale gelir. Saçlarınızı 48 saat sonra bu şampuanla yıkayın ve istediğiniz bir dönemde tekrar Keratin bakımı yaptırarak sürekli saçlarınızın genç ve güçlü kalmasını sağlayın…

Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı 2021
Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı 2021

Keratin Bakımı Saçı Düzleştirir Mi?

Keratin bakımıyla ilgili merak edilen sorulardan biri de Keratin bakımı saçı düzleştirir mi? Bu soru çoğunlukla dalgalı ve kıvırcık saçlı insanlardan gelmektedir. Evet Keratin saçın şeklinde değişikliğe neden olabilmektedir. Geçici bir süre ile kıvırcık ve dalgalı saçları düz hale getirir. Böylece kolayca şekil vermek mümkündür.

Keratin bakımı yaptırmak saçlarınızı onardığı ve güçlü hale getirdiği için genellikle yapısında da yumuşaklığa neden olmaktadır. Bu sebeple bu işlemden geçtikten sonra kolayca düz hale gelmesi mümkündür. Saçlarınızı Keratin bakımı yaptırdıktan sonra 6 aya kadar düz halde tutmanız mümkündür. Elbette bu süreci etkileyen saçlarınıza yaptığınız bakımdır. Keratin bakımı yapan insanların Paraben, Sls ve sülfat içermeyen saç ürünleri kullanması önerilir. Bu ürünler saçların gelişiminde ve onarımında olumsuz etkilere neden olmaktadır.

İlginizi Çekebilir – Şaman Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Keratin Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Birçok işlemden geçerek yapılan Keratin bakımı için kuaföre gitmek şart değildir. Keratin bakımı evde de yapılabilir, peki, Keratin bakımı evde nasıl yapılır, bunun için gerekli ürünler nelerdir? Keratin bakım kremi, şampuanı, Keratin bakım maskesi ve yağı ihtiyacınız olan ürünlerdir. Bu ürünleri temin ettikten sonra işlemler kuafördeki gibi uygulanmaya başlanır. Bu işlemleri yaparken adımları doğru uygulamak çok önemlidir.

Keratin bakımı evde nasıl yapılır işte adımları şunlardır; öncelikle Keratin şampuanı ile saçlar 2 kez yıkanır. Bu yıkama işleminde saçlardaki ölü yapı arındırılmaktadır. Daha sonra havluyla saçlarınızı tamamen olmasa da büyük oranda kurulamanız gerekir. Saçların hafif nemli olması önemlidir.  Saçlarınızı bölümlere ayıracak şekilde toplayın ve Keratin maddesini saç derinize, yüzünüze ve ensenize değdirmeden saç bölgenize masaj yaparak sürün. Ortalama 60 – 70 ml Keratin saçlar için yeterlidir.

Sürdüğünüz Keratini saçlarınıza yaymak için ince dişli tarak ile saçlarınızı tarayın ve daha sonra ortalama 30 dakika ya da 40 dakika kadar saçlarınızda Keratini bekletin. Saçlarınızı beklettikten sonra şampuan kullanmadan ılık suyla saçınızı yıkayın. Bu şekilde artan Keratin maddesi atılmış olur. Saçlarınıza ısıtıcı bir ürünle (saç maşası, fön makinesi vb.) şekil verin. Bu işlemde geçtikten sonra saçlarınızda 48 saat işlem uygulamanız önerilmez.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2021

Sonrasında saçlarınızı Sülfatsız Keratin şampuanı ile yıkayabilirsiniz. Bu şekilde saçınıza yaptığınız Keratin bakımı yumuşak, parlak ve güçlü saçlarınızın olmasını sağlayacaktır. Bu işlemleri haftada 1 ya da isteğe bağlı olarak ayda 1 yapabilirsiniz. Evde Keratin kullanmak kuaförde Keratin bakımı fiyatı ödemekten çok daha tasarruflu bir yöntemdir.

İlginizi Çekebilir – Vodafone 10 Kasım’da Abonelerini Unutmuyor! Herkese Bedava İnternet…

Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı 2021
Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı 2021

Keratin Bakımının Zararı Var mı?

Keratin bakımı yaptırmak oldukça sık önerilmektedir. Düzenli olarak Keratin bakımı yapmak saçlarda onarım sağlar. Ancak çok fazla uygulanması ve yanlış işlemlerden saçları geçirmek saça zarar verebilir. Örneğin Keratin bakımı yaptıran kişilerin çok fazla saça ısı uygulaması önerilmez. Bu Keratinin etkisini azaltır ve saçlarda kırılmaları arttırabilir.

Saçlarda fazla Keratin kullanımı doğal yapısını bozabilmektedir. Düzensiz bir şekilde saç bakımı yapmak saçların şeklinde bozukluk yaratır. Eğer Keratin bakımını çok fazla uygularsanız ve tamamen uygulamayı bir süreden sonra bırakırsanız kırılma, dökülme gibi şikayetler tekrar yaşanabilir. Ayrıca Keratin bakımı için kullanılan ürünlerin içeriğine iyi bakılmalıdır. İçerisinde bulunan kimyasallardan birine alerji olması durumunda vücudunuza zarar verebilirsiniz. Bu sebeple ürünleri kesinlikle kontrol etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir – Migros Kimin? (Migros Sahibi Kim)

Eğer Keratin bakımının faydalarını görmek istiyorsanız bakım sıklığınızı iyi dengelemelisiniz. Örneğin bakımlı saçlar için haftada 1 hatta haftada birkaç kez yapmak saçlarınızı Keratin yapısına fazla alıştırır. Bunun yerine ayda 1 bu bakımı yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Unutmayın bir kez yapılan Keratin bakımı ortalama 6 aya kadar etki göstermektedir. Saçlarınıza bakım yaparken yıpratmamaya, zararlı kimyasalları uzak tutmaya ve boyama işlemini minimuma indirmeye dikkat etmelisiniz. Sağlıklı ve parlak saçlar için soğuk ve ılık su ile yıkama da önerilmektedir.

Keratin bakımı ile alakalı her türlü merak ettiğiniz soruyu alt tarafta yer alan Yorum Yap alanından bizlere sorabilirsiniz.

İçeriğimize Oy Verir misin?
[Total: 412 Average: 5]
Content Protection by DMCA.com

23 Yorum

 1. Keratin bakımı ile ilgili bilgi verici faydalı bir yazı olmuş gerçekten teşekkür ederim

 2. Saçlarda keratin uygulaması doğal yöntemlerle uygulandığında faydali bir işlem olabiliyor ben uyguladım memnun kaldım👏

 3. Deniz güzel bilgiler için teşekkürlerimi sunuyorum hepsini deneyeceğim. Hatta keratin bakımında bu akşam yapacağım

 4. çok güzel saç bakımı için hoş bir bakım bilgilendirici bir site olmuş çok beğendim

 5. Özellikle sürekli boyanan saçlar için keratin bakımı şart bu konuda bilgi verdiğiniz için kendi adıma teşekkür ederim

 6. Keratin fön tam bir hayat kurtarıcısı gerçekten saçı yıpranmış olanlar kesinlikle yaptırmalı

 7. Keratin bakimi ile ilgili aradigim tum cevaplari sizin sayfanizda bulmak cok guzel hee detaya deginmissiniz

 8. Keratin hakkinda detayli arastirma yapmamistim simdi yaptim butun sorularimin yanitini ögrendim.Tesekkur ederim

 9. Benim için o kadar değerli bir bilgi iki Gerçekten size çok teşekkür ederim bu konuda çok yardımcı oldun

 10. Keratin bakim hakkında tüm detayları öğrendik çok güzel bir yazı olmuş aklımıza takılan tüm soru işaretleri cevap buldu

 11. Son zamanlarda sıklıkla araştırdığım bir konu. Sayenizde benim için önemli bilgiler edindim. Çok teşekkür ederim.

 12. Gerçekten hoş bir site ne ararsanız var…aydınlatıcı bilgiler için de teşekkürler çok yararlı buldum.Emeğinize sağlık.

 13. Ya benim kardeşim sordurma mı istiyordu çünkü onun için çok önemliydi sayenizde en iyi yeri ve fiyatlarını Öğrenmiş oldum gerçekten teşekkür ederim

 14. Benim için çok çok değerli bir bilgi ile gerçekten sürekli araştırıyorum merak ediyordum şu an Öğrenmiş oldum

 15. Uzun zamandir sacima keratin yapmayi planliyordum ama aratirma firsati bulamadim bu bilgi cok iyi oldu

 16. Kuaförle ilgili bütün her şeyi detaylı bir şekilde Öğrenmiş oldum Aklımdaki bütün soruların cevabını aldım

 17. Benim saçlar aşırı şekilde dökülüyor bu aralar. Keratin hakkında çok bir bilgim fikrim yoktu. Daha doğrusu ben keratinin saçlara bu kadar iyi geldiğini bilmiyordum faydalı güzel oldu benim için 😊

 18. Keratin bakımının faydasını ve önemini iyi bilirim.Zor bir saç tipim olduğu için duzenli yaptırmam gerekiyor makale sayesinde daha genis bilgi sahibi oldum

 19. Keratin bakımı hakkında muhteşem bilgilere sahip oldum elinize emeğinize sağlık 👏👏

 20. Keratinin saç bakiminda cok iyi oldugunu biliyordum zaten sizin bilgileriniz ışığında da daha fazla aydinlanmis oldum teşekkürler

 21. Turkcell uzun yıllardır kullandığım hat hem avantajları çok hem çekim gücü çok iyi İnternet kampanyaları fazla hemde uygun bakıkınca 2021 fiyatlarına önceki yıllara nazaran biraz artmıs ama kampanyaları ile açığı kapatıyor hat almak isterseniz bence turkcell den şaşmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu