Yaşam

Kurtlar Vadisi Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Spread the love

Hazırladığımız bu içerikte Kurtlar Vadisi dizisi oyuncuları ve rolleri hakkında bilgiler verdik.

İçindekiler

Kurtlar Vadisi Dizisi Oyuncuları ve Rolleri Nelerdir?

Kurtlar Vadisi mafya dizisi olarak seyirci karşısına çıkmış ve oldukça izleyicinin beğenisini kazanmış bir dizidir. Dizi ilk olarak ilk yayınlandığı günden bu yana oldukça ses getirmiş ve popüler olmuştur. Dizi günümüzde de hala popüler ve sevilen bir dizi olma özelliğini korumaktadır.

Dizinin yönetmenliğini Osman Sınav ve Mustafa Şevki Doğan üstlenmemiştir. Kurtlar Vadisi dizisi mafya hayatını ve yeraltı dünyası hakkında pek çok şeyleri ekran karşısına yansıtmaktadır. Bu nedenle dizimin türü istihbarat ve politik kategorilerine girmektedir. Ayrıca dizide mafya ve mafya ile mücadele eden istihbarat güçlerinin özel hayatları da yer almaktadır. Dizi dram ve aksiyon kategorilerine de girmektedir.

Kurtlar Vadisi Dizisi Konusu

Kurtlar Vadisi dizisinin yayınlanan  ilk üç sezonunda temel olarak konu küresel güçler ve bu güçlerin iç temsilcileridir. Burada başrolde yer alan kişilerin bu iç güçler ile mücadeleleri konu alınmıştır.

Dizide terörizm, yabancı istihbarat servisleri ve ajanlarda konu alınmış. Polat Alemdar ve diğer ekini bu ajanlar ve istihbarat ile mücadele etmektedir.

Dizinin başrol oyuncu kadrosunda yer alan Polat Alemdar karakteri Türkiye’nin en büyük mafyaları ile mücadele etmektedir. Polat Alemdar adamları ile birlikte Türkiye’nin en büyük mafyası olan Kurtlar Konseyi’ni yıkarak devlete hizmet etmektedir. Polat Alemdar bu başarısının ardından devlet tarafından önemli operasyonlara atanmıştır. Devlet adına yeraltı dünyası ve yabancı istihbarat teşkilatları ile mücadele etmektedir.

Kurtlar Vadisi Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Kurtlar Vadisi dizisinde gördüğümüz karakterler, gerçek isimleri ve dizideki görevleri şu şekilde sıralanabilir;

Oyuncu Karakter Hakkında
Raci Şaşmaz / Necati Şaşmaz Ali Candan / Polat Alemdar Aslan Akbey tarafından eğitilen bir devlet ajanıdır.
Özgü Namal Elif Eylül Polat Alemdar’ın sevgilisidir. Avukattır.
Selçuk Yöntem Aslan Akbey Polat Alemdar’ın akıl hocasıdır. KGT’nin başkanıdır. Doğu Eşrefoğlu tarafından eğitilmiştir.
Oktay Kaynarca Süleyman Çakır Mafya babasıdır. Polat’ın can dostu ve ortağıdır.
Gürkan Uygun Memati Baş Süleyman Çakır’ın sağ koludur.
Nihat Nikerel Seyfo Dayı Emektar kabadayı Duran Şatıroğlu’nun en sadık adamıdır ayrıca yeğenidir.
Kenan Çoban Abdülhey Çoban Polat Alemdar’ın adamıdır.
Erhan Ufak Güllü Erhan/Erhan Ufuk Seyfo Dayı’nın yeğenidir.
İpek Tenolcay Nesrin Çakır Süleyman Çakır’ın karısı ve Laz Ziya’nın kızıdır.
Seray Sever Derya Çakır Süleyman Çakır’ın kız kardeşidir.
Müge Ulusoy Meral Yılmaz Nesrin Çakır’ın kardeşi ve Laz Ziya’nın kızıdır.
Hande Kazanova Canan Çavan Elif’in arkadaşıdır. Avukattır.
Begüm Kütük Yaşaroğlu Safiye Karahanlı Mehmet Karahanlı’nın kızıdır.
Güven Hokna Nergiz Karahanlı Mehmet Karahanlı’nın eşi, Polat ve Safiye’nin annesidir.
Altan Akışık Doğu Eşrefoğlu Emekli bir üst düzey devlet görevlisidir. Aslan Akbey’in akıl hocasıdır.
Zafer Ergin Mehmet Karahanlı Konseyin baronudur. İş adamıdır. Fakat mafya gruplarının kontrolünü dolaylı olarak elinde tutmaktadır.
Attila Olgaç Kılıç Mehmet Karahanlı’nın sağ koludur. Eski kabadayıdır.
İstemi Betil Laz Ziya Konseyin en büyük gelir kaynağı olan silah ticaretini yürütmektedir.
Baykal Saran Hüsrev Ağa Laz Ziya ile beraber Konseyin gelenekçi kanadını oluşturur, uyuşturucu ticaretini yürütmektedir.
Tarık Ünlüoğlu Testere Necmi Konseyin silahlı gücüdür ve tetikçisidir.
Nişan Şirinyan Samuel Vanunu Konseyin dış ilişkilerinden sorumlu üyesidir.
Adnan Biricik Nizamettin Güvenç Konseyin hukuki meseleleriyle ilgilenir, devlet içerisinde oldukça nüfuz sahibidir.
Haldun Boysan Tombalacı Mehmet Konseye kumarhane sorumlusu olarak girmiştir.
İsmail İncekara İplikçi Nedim Konseyin kasasıdır. Konseyin bütün üyelerinin paralarını işletmektedir.
Osman Wöber Tuncay Kantarcı Konseyin bütün gümrük işlerini yönetmektedir.
Sönmez Atasoy Halil İbrahim Kapar Konseye sonradan dahil olan uyuşturucu kaçakçısıdır.
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Hukuk Konusunda En İyi Adres

Kurtlar Vadisi Dizisi Kaç Sezon?

Kurtlar Vadisi dizisi oldukça yıllar boyunca seyirci karşısına çıkmıştır. Dizi toplamda 10 sezondan oluşmaktadır. Dizinin ilk sezonu 19 Nisan 2007’de yayınlanmıştır. Dizi 10. sezonda final yapmıştır.  2016 yılında dizinin son sezonu yayınlanmıştır.

Kurtlar Vadisi dizisi son zamanlarda tekrar popülerliğini kazanmıştır. Dizinin pek çok sahnesi çeşitli sosyal medya platformlarında oldukça karşımıza çıkmaktadır. Sosyal medya platformları sayesinde geçen gün dizinin popülerliği her geçen gün artmaktadır. Dizinin tekrar popülerliğini kazanması ve sık sık sosyal medyada karşımıza çıkması pek çok kişide yeni sezon yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda merak oluşturmuştur.

Kurtlar Vadisi dizisinin yeni sezonu hakkında Beyaz TV muhabiri olan Tahir Sarıkaya’nın paylaşımı pek çok kişiyi mutlu etmişti. Tahir Sarıkaya, dizide Polat Alemdar olarak tanıdığımız oyuncu Necati Şaşmaz ile yaptığı bir röportaj sonrası yaptığı sosyal medya paylaşımı gündem olmuştu. Sarıkaya röportaj sonrası Necati Şaşma ile olan fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaşmıştı ve altına da ‘Dostum Necati Şaşmaz ile 2022 yılında başlayacak Kurtlar Vadisi’ni konuştuk.’ notunu düşmüştü. Sarıkaya, daha sonra ise dizinin yeni sezon yayınlanma tarihinin 2022 olmadığını bu konuda espri yaptığını belirtmiştir. Bu durum dizi fanlarını oldukça üzmüştür.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Yaprak Dökümü Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Ancak daha sonraki zaman diliminde dizide Polat Alemdar olarak bildiğimi oyuncu Necati Şaşmaz, Mahzar Alansonun sunuculuğunu yapmış olduğu programda Kurtlar Vadisi dizisi ile ilgili sevindirici açıklamalarda bulunmuştur.  Necati Şaşmaz  programda Kurtlar Vadisi dizisinin yeniden ekran karşısına çıkabileceği konusunda açıklamada bulundu. Açıklamasına göre 2023 yılında Kurtlar Vadisi dizisinin yeniden seyirci karşısına çıkma olasılığı oldukça yüksek.

Kurtlar Vadisi Dizisi Oyunculari ve Rolleri
Kurtlar Vadisi Dizisi Oyunculari ve Rolleri

Kurtlar Vadisi Dizisi Kaç Bölüm?

Polat Alemdar ve Necati karakterleri ile oldukça adından söz ettiren Kurtlar Vadisi dizisi uzun yıllar boyunca televizyon ekranlarında seyirci ile buluşmuştur.

Kurtlar Vadisi dizisi toplamda 10 sezonda oluşmaktadır. Her sezon yayınlanan bölüm sayısı değişkenlik göstermektedir.

Dizinin ilk bölüm 19 Nisan 2007’de yayınlanmıştır. Daha sonra dizi 9 bölüm yayınlanmıştır. Dizi 14 Haziran 2007 tarihinde sezon finaline girmiştir.

Dizinin 2. sezonunun ilk bölümü 20 Eylül 2007 tarihinde yayınlanmıştır. Dizi 5 Haziran 2008    tarihinde sezon finaline girmiştir. Dizinin 2. sezonunda toplamda 32 bölüm yayınlanmıştır.

Dizinin 3.sezonu 9 Ekim 2008 tarihinde başlamıştır. Toplamda yayınlanan 22 bölüm ardından 11 Haziran 2009’da sezon finali yapmıştır.

Dizinin 4. sezonunun ilk bölümü 24 Eylül 2009 tarihinde yayınlanmıştır. Dizi 3 Haziran 2010    tarihinde sezon finaline girmiştir. Dizinin 4. sezonunda toplamda 30 bölüm yayınlanmıştır.

Dizinin 5. sezonunun ilk bölümü 23 Eylül 2010 tarihinde yayınlanmıştır. Dizi 9 Haziran 2011    tarihinde sezon finaline girmiştir. Dizinin 5. sezonunda toplamda 35 bölüm yayınlanmıştır.

Dizinin 6.sezonu 22 Eylül 2011 tarihinde başlamıştır. Toplamda yayınlanan 33 bölüm ardından 7 Haziran 2012’de sezon finali yapmıştır.

Dizinin 7. sezonunun ilk bölümü 13 Eylül 2012 tarihinde yayınlanmıştır. Dizi 6 Haziran 2013    tarihinde sezon finaline girmiştir. Dizinin 7.sezonunda toplamda 34 bölüm yayınlanmıştır.

Dizinin 8. sezonunun ilk bölümü 12 Eylül 2013 tarihinde yayınlanmıştır. Dizi 12 Haziran 2014  tarihinde sezon finaline girmiştir. Dizinin  8.sezonunda toplamda 34 bölüm yayınlanmıştır.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  O Kız Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Dizinin 9. sezonunun ilk bölümü 18 Eylül 2014 tarihinde yayınlanmıştır. Dizi 14 Haziran 2015  tarihinde sezon finaline girmiştir. Dizinin 9. sezonunda toplamda 34 bölüm yayınlanmıştır.

Dizinin 10. sezonunun ilk bölümü 17 Eylül 2015 tarihinde yayınlanmıştır. Dizi 16 Haziran 2016  tarihinde sezon finaline girmiştir. Dizinin 10.sezonunda toplamda 37 bölüm yayınlanmıştır.

Kurtlar Vadisi Dizisi Nereden İzlenir?

Kurtlar Vadisi yaklaşık olarak 10 yıl boyunca televizyonda izleyici karşısına çıkmıştır. Bu süre zarfında pek çok farklı kanallarda yayınlanmıştır.

Dizi yolculuğuna Show TV ile başlamış ve final sezonunu da Kanal D aracılığı ile izleyiciye aktarmıştır.

Yıllar geçmesine rağmen dizi popülerliğini kaybetmemiştir. Hala birçok kişi tarafından izlenmeye devam etmektedir.

Kurtlar Vadisi 2016 yılında son bölümünü yayınlayıp televizyon ekranlarına veda etmiştir. Eğer Kurtlar Vadisi’ni izlemek istiyorsanız internetten yararlanabilirsiniz. İnternet üzerinde pek çok dizi sitelerinde Kurtlar Vadisi’nin tüm sezon ve bölümleri yayınlanmaktadır. Siz de bu dizi sitelerinden birine girerek Kurtlar Vadisi’ni izleme keyfine erişebilirsiniz.

Kurtlar Vadisi Dizisi Nerede Çekildi?

Kurtlar Vadisi uzun yıllar ekranda yayınlanan popüler bir Türk dizisidir. Dizinin ilk sezonu İstanbul Beykoz, Kadıköy ve Üsküdar’da çekilmiştir.

Dizinin konsey sahnelerinin çekimi için Üsküdar’da bir otel tercih edilmiştir. Ayrıca dizide önemli bir yeri  olan Duran Emmi’nin kahvehanesi için Üsküdar’da yer alan bir çay bahçesi tercih edilmiştir.

Dizisi Hangi Kanalda?

Kurtlar Vadisi yaklaşık olarak 10 yıl boyunca televizyon ekranlarında yayınlanmıştır. Bu süre zarfında pek çok farklı kanallarda yayınlanmıştır.

Kurtlar Vadisi dizisi ilk olarak çıktığı 2007 senesinde Show TV’de seyirci ile buluşmuştur. Dizi Show TV’de üçe sezon boyunca yayınlanmıştır.

Dizi 4. sezonda Star TV’de yayınlanmaya başlamıştır. Ancak burada dizi  UEFA Avrupa Ligi maçları ile çakıştığı için burada sadece 1 sezon yayınlanmıştır. Dizinin 5 sezonu ATV ekranlarında yayınlanmaya başlamıştır.  Daha sonra da TNT’ye geçmiştir.  Kurtlar Vadisi TNT’de bir sezon yayınlandıktan sonra tekrar ATV’de iki sezo ön yayınlanmıştır. Dizinin 9 ve 10. sezonları ise Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşmuştur. Kurtlar Vadisi, Kanal D’de dizi 2. sezondan itibaren her perşembe günü tekrar yayınlanmaya başlamıştır.

Content Protection by DMCA.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu