Haberler

Migros Kimin? (Migros Sahibi Kim)

Migros kimin? Migros ne zaman kuruldu? Migros’un yurt dışında açtığı mağazalar var mı? Bu gibi pek çok sorunun cevabı içeriğimizde...

Spread the love

Migros kimin?” sorusu günümüzde özellikle Migros’tan alışveriş yapanların merak ettiği bir konu olmakta. 1959 yılında kurulan Migros, günümüzde 19 ülkede faaliyet gösteriyor. Merkezi İstanbul olan bu kuruluş, günümüzde büyük bir market zinciri haline geldi.

İlginizi Çekebilir – AppGallery ile Hep Kazan Bedava İnternet

Migros’un Sahibi Kim? 2021

Migros, 2021 yılı içerisinde Anadolu grubuna ait bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. Yani günümüzde Migros’un sahibi Anadolu Grubu olarak yer alıyor. Bunun yanı sıra şirketin %68’i Yazıcılar Holding’de bulunurken %32’sinin Özilhan Sınai Yatırım şirketinde yer aldığını belirtelim.

Migros Kimin

Migros Koç’un Mu?

Migros takipçilerinin merak ettiği konulardan birisi de şirketin tam olarak kime ait olduğu olarak yer almakta. Özellikle de Koç Holding’e ait olup olmadığı merak ediliyor. Bu konu pek çok kişinin kafasını karıştıran bir durum olabilir. Migros, 1975 yılından itibaren Koç Holding bünyesine girdi.

İlginizi Çekebilir – Operatörlerin Bedava İnternet Kampanyaları

1991 yılında halka açılan Migros,1990 yılının sonunda büyük mağazacılık uygulamasına girişti. 2005 yılında ise Tansaş’ı satın alarak işi daha da büyüttü. Bu dönemde Tansaş mağazalarını Migros’a çeviren firma, daha çok yerde görülmeye başlandı.

Migros’un Yurt Dışında Açtığı Mağazaların Adı Nedir?

Migros kimin?” sorusunun yanı sıra firmanın yurt dışında açmış olduğu mağazalar da merak edilen bir konu olarak yer alıyor. Migros, yurt içinde ve yurt dışında Macrocenter, Ramstore ve Migros Sanal Market ismiyle karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra firmanın Moonlight Perakendecilik ve Ticari A. Ş., Tansaş ve Tesco ve Anadolu Endüstri Holding ile anlaşma yapmışlığı biliniyor.

İlginizi Çekebilir – Basketbol Hakemi Nasıl Olunur?

Migros Kimin

Migros Ortaklık Yapısı

Migros’un ortaklık yapısı hakkında da bilgi almak gerekiyor. Firma, 2021 yılına kadar kısmen Anadolu grubuna aitti. 2015 yılında MH Perakendecilik ve T. A. Ş. sermayesinin %80,5’ini satın alan Anadolu Grubu, yaptığı bu işlem ile birlikte Migros hisselerinin %40,25’ine sahip olmuş oldu. 26 Ocak 2021 tarihinde ise Kenan Investments S. A. hisselerini satarak şirketin sahibinin Anadolu Grubu olmasını sağladı.

Migros ile ilgili her türlü düşüncelerinizi alt tarafta yer alan ”Yorum Yap” alanından iletebilirsiniz.

İçeriğimize Oy Verir misin?
[Total: 100 Average: 5]
Content Protection by DMCA.com
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Basketbol Hakemi Nasıl Olunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu