Haberler

Şaman Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Şaman olduğunu nasıl anlarsın? Günümüzde pek çok kişinin merak ettiği bir konu olarak karşımıza çıkıyor ve sizler için içeriğimizde bu sorunun cevabını veriyoruz.

Spread the love

Şaman olduğunu nasıl anlarsın?” sorusu merak edilen sorulardan birisi olmakta. Günümüzde halen şaman olan birçok kişi bulunuyor olsa da aslına bakarsak şamanlık artık eskisi kadar yaygın değil. Daha doğrusu bu kültür aslında eski bir kültür ve günümüze kadar gelmiş bulunuyor. Günümüzde şaman olan bazı köylerin dahi bulunduğu biliniyor.

İlginizi Çekebilir – Operatörlerin Bedava İnternet Kampanyaları

Şamanizm’den kısaca söz etmek gerekirse Şamanizm, Türklerin henüz İslam dinini kabul etmeden önce inandığı bir din olarak yer alıyor. Bu din ile birlikte insanların ruhlar ve tanrılar ile bir bağ kurmaya çalıştığı biliniyor. İnsanlar, tanrılar ve ruhlar arasında bağ kurmaya çalışan din adamları bulunuyor. Bunun yanı sıra eski Türkler şaman yerine kam sözcüğünü tercih ediyordu. Şaman sözcüğü sonradan ortaya çıktı.

Şaman Olduğunu Nasıl Anlarsın

Türkiye’deki Şaman Köyleri

Türkiye’de şaman kültürünü yaşatıp ayinler yapan bazı köyler bulunuyor. Bu köylerden birisi Balıkesir’de Kaz Dağları’nda yer alan Tahtakuşlar köyü olarak yer almakta. Bu köyde bir etnografya müzesi dahi bulunuyor. Bu da köyün Şamanizm konusunda ne kadar önemli bir nokta olduğunu gösterir nitelikte.

İlginizi Çekebilir – Basketbol Hakemi Nasıl Olunur?

Şaman mıyım?

Şaman olduğunu nasıl anlarsın?” sorusu kullanıcıların merak ettiği bir soru olmakta. Bu başlık altında bu konuda bazı bilgiler veriyor olacağız. Şamanizm kültürüyle ilgisi olduğu söylenen davranışlarda birisi kötü bir olay alındığında tahtaya vurmak veya saç çekmek olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra nazar boncuğu takmak da bir Şamanizm göstergesi olarak nitelendiriliyor.

Şaman Olduğunu Nasıl Anlarsın

Şaman Olmak İstiyorum

Şaman olmak isteyen bir kişinin yapması gerektiği şey Şamanizm kültürüne ait davranışları yerine getirmesi ve isterse bazı ritüelleri gerçekleştirmesi olarak açıklanabilir. Günümüzde şehir içinde ritüel yapmak biraz tuhaf karşılansa da bunun yerine daha küçük çapta hareketlere yer verilebilir.

Şaman olmak isteyen bir kişi doğayı sevmeli, sanatsal bakış açısını geliştirmeli ve doğanın şifasına inanmalı. Bu kişilerin Şamanizm kültürüne ait ruhu taşıdığı belirtiliyor.

Şamanizm ile alakalı her türlü merak ettiğiniz soruyu alt tarafta yer alan Yorum Yap alanından bizlere sorabilirsiniz.

İçeriğimize Oy Verir misin?
[Total: 101 Average: 5]
Content Protection by DMCA.com
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Instagram Hesap Kapattırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu