Türk Telekom Bedava Dakika

Türk Telekom Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Spread the love

İçindekiler

Türk Telekom Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’da cep lira transferi denen hizmetle sahip olduğunuz liraları paylaşabilirsiniz. Hatta bunu diğer GSM operatörleriyle bile gerçekleştirmeniz mümkündür. Tek yapmanız gereken basit bir SMS işlemidir.

Cep telefonunuzun SMS özelliğini kullanın. Dakika göndermek istediğiniz numarayı yazıp boşluk koyarak kaç lira göndereceğinizi girin ve 9235’e kısa mesaj atın. Liralarınız hedeflediğiniz numaraya gidecektir.

SMS ile uğraşamam diyorsanız 9235’i direkt olarak arayarak da cep lira transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Dakika Transferi Nedir?

Türk Telekom dakika, yani lira transferiyle sevdiklerinizin sınırlanmadan iletişime devam etmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu hizmet sahip olduğunuz cep liraları diğer kullanıcılarla paylaşmanızı sağlar ve SMS veya arama yoluyla gerçekleştirilebilir.

Türk Telekom Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Dakika Transferi Ne İşe Yarar?

Ailenizin, dostlarınızın ve sevdiklerinizin liraları tükendiğinde onlara yardımcı olmak için cep lira transferi yapabilirsiniz. Gönderdiğiniz kişiler bu liraları konuşmak için ya da internet için kullanabilir. Dilediğiniz takdirde direkt olarak internet paylaşımı yapmanız da Türk Telekom’da imkan dahilindedir.

Türk Telekom Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’da dakika transferi yani cep lira transferini 9235 numaralı hattı arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer isterseniz kısa mesaj metoduyla da transfer gerçekleşebilir.

Bunun için telefonunuzun mesaj yerine giriş yapın ve lira göndermeyi amaçladığınız numarayı yazın. Boşluk bıraktıktan sonra göndermek istediğiniz TL sayısını yazarak 9235’e SMS atın.

Örnek: 555abcdefg 20

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTürk Telekom 30 GB Bedava İnternet

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

Türk Telekom Dakika Transferi Ne Zamana Kadar Geçerli?

Türk Telekom dakika transferinden kasıt cep lira transferidir. Bu transfer hizmeti Türk Telekom’un sürekli hizmetlerinden biridir. Geçerlilik süresi olan bir kampanya olmadığından daimidir. Dilediğiniz zaman Türk Telekom üzerinden her operatöre transfer yapabiliriniz.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Türk Telekom 1 GB Bedava İnternet Nasıl Yapılır? Silsüpür, Selfy, ArayanıBil

Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’da TL transferi iki şekilde yapılır:

  • Türk Telekom’a ait 9235 hattını arayın ve direktifleri takip edin. TL transfer işlemi en kısa sürede gerçekleşecektir.
  • Cep telefonunuzun mesaj alanına TL göndermeyi planladığınız numarayı girip bir boşluk bırakarak göndereceğiniz TL sayısını yazın ve 9235’e kısa mesaj atın. İşlem başarıyla sonuçlanacaktır.

Türk Telekom Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Dakika Transferi

Türk Telekom’da faturalı hatlardan faturasız hatlara TL göndermek yani dakika transfer etmek mümkündür. Bunu 9235’i arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ya da lira göndereceğiniz numarayı girip bir boşluk bırakarak miktarı girip 9235’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Türk Telekom’da Dakika Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’da dakika yani lira sahibi olmak için ya faturalı bir tarife kullanmanız ya da faturasız bir tarifeye abone olmanız ve lira yüklemeniz gerekmektedir. Faturasız hat sahibiyseniz yükleme yapmadan dakika hakkı elde edemezsiniz.

Birbirine Kontör Nasıl Gönderilir?

Kontör kelimesi eskide kalmış bir kelimedir ve artık kullanılmamaktadır. TL veya cep lira terimleri kullanılmaktadır. Kontör yani TL göndermek için 9235 numaralı numarayı arayın. Farklı bir yol arıyorsanız cep telefonunuzun kısa mesaj kutusuna kontör göndereceğiniz numarayı yazıp tek boşluk bırakın ve miktarı girin. Bu mesajı 9235’e yolladıktan sonra işlem başarıyla gerçekleşecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTürk Telekom Bedava İnternet Kampanyaları

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

Türk Telekom En Az Kaç TL Gönderilir?

Türk Telekom’da TL transferi gerçekleştirecekseniz tek seferde en az 1 TL gönderebilirsiniz. En çok 30 TL gönderebilirsiniz. Bir ayda gönderebileceğiniz azami TL miktarı ise 150 TL’dir. Daha fazlasını göndermenize izin verilmemektedir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Türk Telekom 2 GB Bedava İnternet

Türk Telekom Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturasız Hatta En Az Kaç TL Gönderilir?

Türk Telekom üzerinden faturasız hatlar ve faturalı hatlar aynı miktarda TL gönderebilirler. Tek seferde Türk Telekom aboneleri en az 1 TL gönderme imkanına sahiptir. Tek seferde en fazla gönderilebilecek TL miktarı ise 30 TL’dir. Ayrıca, bir ay içerisinde maksimum 150 TL karşı tarafa transfer edilebilir. Fiyatlar ise şu şekildedir:

1 TL-9 TL arası transfer 1,99 TL

10 TL-19 TL arası transfer 2,59 TL

20 TL-30 TL arası transfer 3,29 TL

Türk Telekom Lira Paylaş Nasıl Açılır?

Türk Telekom’da cep lira paylaşma özelliği zaten daima açık bir hizmettir. İsteğe bağlı kullanılan bir hizmet olduğundan sürekli geçerlidir. Dileyen kullanır dileyen kullanmaz. Transfer ücretleri 1.99 TL – 3. 29 TL arasında değişmektedir.

Türk Telekom Dakika Gönderme

Türk Telekom dakika yani cep lira göndermenin oldukça basit iki yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki 9235’i arayarak cep lira transferini gerçekleştirmektir. Yönergeleri izlerken dikkatli olun ve yanlış bilgi girmeyin. Yoksa transfer gerçekleşmez yahut yanlış bir numaraya TL transfer edebilirsiniz.

Diğer yöntem ise SMS ile dakika yani TL transferi yapmaktır. Bunun içi:

  • Cep telefonunuzun SMS kutusunu açın
  • Dakika yani cep lira göndereceğiniz numarayı yazın
  • Sadece tek boşluk bırakıp göndereceğiniz TL miktarını yazın
  • Bu mesajı 9235’e atın
  • TL transfer işleminiz başarıyla gerçekleşecektir.

Türk Telekom Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Dakika Paketleri

Eğer internet ya da SMS yerine konuşmayı tercih ediyorsanız Türk Telekom’da size özel paketler fazlasıyla mevcut bulunmaktadır.

Her Yöne 400 Dakika

12 liralık bu paketle her yöne 400 dakika konuşma hakkını elde edersiniz. Pakete sahip olmak için mesaj kısmına “HY400” yazıp 5555’e SMS atmanız yeterlidir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTürk Telekom 30 GB Bedava İnternet

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

S.E.Ç. 500 Dakika

25 liraya her yöne 500 dakika konuşma veren bu paket için telefonunuzun mesaj bölümüne “500DK” yazıp 5555’e SMS atabilirsiniz.

S.E.Ç. 750 Dakika

Her yöne 750 dakika konuşma paketi için cep telefonunuzun mesaj kısmına girin ve 750DK yazdıktan sonra 1414’e kısa mesaj atın.

Her Yöne 200 Dakika

Paketin ücreti 8 liradır. Bu paketi kullanmak için mesaj kısmına “200” yazın ve 2111’e kısa mesaj yollayın yeter.

Her Yöne 600 Dakika

Her yöne 600 dakika paketini kullanmak için “600DK” yazın ve 5555’e kısa mesaj atın. Bu paketin ücreti yalnızca 16 liradır. En uygun paketlerden biridir.

Türk Telekom Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom İçi Aylık 1000 Dakika

Eğer tüm çevreniz Türk Telekom abonesiyse sizin için gayet uygun bir paket. Cep telefonunuzun SMS kısmına girdikten sonra “MOBIL 1000” yazarak 5555’e gönderirseniz 15 liraya bu pakete geçmiş olursunuz.

Türk Telekom’a Geçiş Kampanyaları

Türk Telekom’a farklı bir operatörden geçtiğinizde sizi bazı kampanyalar beklemektedir. Bu kampanyalarla bedava dakika, SMS ve internet kazanma şansına erişirsiniz.

Türk Telekom Hoş Geldin Kampanyası ile ilk ayınız içerisinde 750 dakika, 750 SMS ve 25 GB hediye internet kazanırsınız. Ayrıca yaptığınız her 30 lira ve üzeri yüklemede 3 ay boyunca 75 GB hediye internet kazanma şansına da erişirsiniz.

Yorum Yap Bedava İnterneti Kap

Alt tarafta bulunan Yorum Yap kısmından değerli duygu ve düşüncelerini en az 3 cümle ile belirten ziyaretçilerimize bulunduğu operatörün bedava internet taktiğini gönderiyoruz. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru yazın. Ayrıca makalemize 5 yıldız vermeyi de ihmal etmeyin.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu