Türk Telekom

Türk Telekom Hat İptali Nedir, Nasıl Yapılır?

Spread the love

GSM operatörü olarak Türk Telekom kampanyaları ile dikkat çeken bir operatör olmakla birlikte farklı nedenlerden dolayı aboneleri Türk Telekom hat iptali talebinde bulunabilmektedir. Bu durumda yapabileceğiniz işlemleri aşamalı olarak anlatacağımız bu yazımız sayesinde hattınızı kolaylıkla iptal ettirebilir, kapatmış olduğunuz hattınızın yerine Türk Telekom’dan ya da farkı bir GSM operatöründen yepyeni bir hat alabilirsiniz.

İçindekiler

Türk Telekom Hat İptali Nedir?

Türk Telekom hat iptali, kullandığınız hattınızı tümüyle kapattırma işlemi olarak tanımlanabilir. Fakat hat iptali sırasında banka bilgileriniz dahil olmak üzere birçok yerde bilgi değişikliği yapmanız gerekecektir. Bu nedenle hat kapattırmadan önce iyi düşünerek işlem yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Türk Telekom Hat İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hat iptali için Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ya da Türk Telekom Online İşlemler uygulaması üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvuru ön başvuru niteliğinde olup, yazılı başvuruda bulunmadan hattınızı iptal ettirme işlemini gerçekleştiremezsiniz. Bunun için Türk Telekom Mağazaları’na yazılı başvurunuzu iletebilir ya da Türk Telekom Genel Müdürlüğü’ne faks çekebilirsiniz. Yazılı talebinizin ulaşma tarihi itibarıyla 7 gün içerisinde hattınız tümüyle kapatılacaktır.

Türk Telekom Mağazaları üzerinden şahsen başvuruda bulunabileceğiniz gibi vekaletname aracılığıyla da Türk Telekom hat iptali işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Vekil aracılığıyla hat iptali gerçekleştireceksiniz, hat iptal işleminin açıkça belirtilmiş olması gerekmektedir. Vekaletname ile başvuruda vekil olan kişinin kimlik belge kontrolü yapılmaktadır.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Türk Telekom Cihaz Puan Sorgulama 2022

İlginizi çekebilecek Türk Telekom İçerikleri;

Yazımızın sonunda sürpriz hediyeler sizi bekliyor.

Türk Telekom Hat İptali Dilekçe Örneği

Türk Telekom hat iptali dilekçe örneği için ilk önce yapmanız gereken dilekçeyi Türk Telekom Genel Müdürlüğü adına hitap edecek şekilde yazmanızdır. Bunun dışında dilekçenin hat iptal talebini açıkça yazmanız ve iptal talebinde bulunan hat sahibi olarak ad ve soyadınız, T.C. kimlik numaranız, iptal edilecek hat numaranız, iletişim adresiniz beyan edilmeli ve faks ile iletilmelidir ya da Türk Telekom Mağazaları’na da teslim edilerek işlemlerinizin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Türk Telekom Hat İptali Başvurusu

Türk Telekom hat iptali başvurusu için Türk Telekom Online İşlemler üzerinden işlem yapabileceğiniz gibi Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aracılığıyla da işlemlerinize başlayabilirsiniz. Fakat bu yöntemlerle yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilmekte olup, yazılı beyanınızın mutlaka Türk Telekom Genel Müdürlüğü’ne iletilmesi gerekmektedir.

Türk Telekom Hat İptali E Devlet

Türk Telekom hat iptali e-devlet üzerinden gerçekleştirilememektedir. Fakat ‘’Mobil Hat Sorgulama’’ ve ‘’Numara Taşıma’’ işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle Türk Telekom hat iptali işlemleri sonrasında sorgulama işlemini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme

Türk Telekom Hat İptali Para Cezası

Türk Telekom hat iptali para cezası bulunmamaktadır. Sadece kullandığınız ve ödemek zorunda olduğunuz faturaların ödenmesi gerekmektedir. Ekstradan bir fatura çıkmasını istemiyorsanız, fatura kesim tarihinize 10 gün kala işlemlerinize başlamanız yeni bir fatura çıkarılmasını da engelleyecektir.

Türk Telekom Faturalı Hat Kapatma Ücreti

Türk Telekom faturalı hat kapatma ücreti alınmamaktadır. Ancak hattınız borcundan dolayı kapatıldı ise, açılması için ‘’ Açtırma Ücreti’’ altında bir meblağ ödemeniz gerekmektedir. Bu da vergiler dahil 27,05 TL olarak belirlenmiştir.

Yazımızın sonunda sürpriz hediyeler sizi bekliyor.

Türk Telekom Mobil İnternet İptali

Türk Telekom mobil internet iptali için Türk Telekom Mağazaları’na şahsen ya da faks yoluyla başvuruda bulunarak hizmet iptalini talep edebilirsiniz. Bunun için öncelikle Türk Telekom internet iptal talep formunu doldurmanız istenecektir.

Türk Telekom Hat İptali Sorgulama

Türk Telekom hat iptali sorguma için başvuru sonrasında 7 günlük süreniz dolduktan sonra e-devlet üzerinden ‘’Mobil Hat Sorgulama’’ yaparak hattınızın kapatılıp kapatılmadığını kontrol edebilirsiniz. Aktif olmayan hatlar sorgulama sırasında gözükmemektedir.

Türk Telekom Faturalı Paket İptali

Türk Telekom faturalı paket iptali için belirttiğimiz gibi önce ön başvuruda bulunabilir, sonra yazılı başvurunuzu iletebilirsiniz ya da fax çekerek direk yazılı başvuru yaparak da talebinizi iletebilirsiniz. Yazılı başvurunuzun ulaştığı tarih geçerli olmak üzere 7 gün içerisinde hat kapatma işlemleriniz gerçekleştirilecektir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Aralık 2020 Operatörlerin Bedava İnternet Kampanyaları

Türk Telekom Hat Kapatma Cezası 2022

Türk Telekom hat kapatma cezası 2022 yılında da alınmamaktadır. Sadece taahhütlü bir tarife kullanıyorsanız ve taahhüt süreniz dolmadı ise, taahhüttü bozduğunuz için kaç ay kalmışsa ona göre yapılacak hesaplama karşılığında belli bir meblağ ödemeniz istenecektir.

Türk Telekom Hat İptali Faks Numarası

Türk Telekom hat iptali faks numarası 0212 478 68 98 olmakla birlikte iptal işlemleri için yazılı başvuru bu numaraya gerçekleştirilir.

Türk Telekom Hat Ne Zaman İptal Olur?

Türk Telekom hat iptali işlemleri yazılı başvurunun Genel Müdürlüğe ulaşmasından sonra 7 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Türk Telekom Hat Ne Zaman Açılır?

Türk Telekom üzerinden yeni bir GSM hattı almanız durumunda hattınız 48 saat içerisinde kullanıma açılır. Açılmaması durumunda Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom diğer bedava internet kampanyaları için BURAYA TIKLAYIN!

Yazımızın sonunda sürpriz hediyeler sizi bekliyor.

Yorum Yap Hediyeni Kap

Alt tarafta bulunan ”Yorum Yap” kısmından en az 3 cümle ile değerli duygu ve düşüncelerini yazan herkese bedava internet taktiği gönderiyoruz.

Content Protection by DMCA.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu