Türk Telekom Bedava Dakika

Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

Spread the love

İçindekiler

Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom müşterileri için TL transferine müsaade eden bir GSM operatörüdür. Türk Telekom’da TL transferine  “Lira Paylaşma” adı verilmektedir. Faturalı ve faturasız hatlar, faturasız hat kullanan Türk Telekom abonelerine TL transferi gerçekleştirebilir.  Bu işlemi yapmak için oldukça basit adımlar izlenir.  TL göndermek istediğiniz numarayı ı yazın ve boşluk bırakıp göndermek istediğiniz TL miktarını girin. Bunu 9235’e SMS olarak gönderin.

İsterseniz 9235’i direkt olarak arayarak da TL transferi işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Türk Telekom TL Transferi Nedir?

Türk Telekom faturalı veya faturasız hatlardan yine Türk Telekom abonesi faturasız hatlara TL transferi gerçekleştirme işlemine LiraPaylaş denmektedir. Türk Telekom içerisinde TL transferi için 9235 SMS servisini kullanabilirsiniz. Eğer dilerseniz 9235’i arayarak da transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Size hangisi kolay gelirse o yolu kullanabilirsiniz.

Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom TL Transferi Ne İşe Yarar?

Türk Telekom TL transferi sevdiklerinizin iletişiminin kesilmesini engeller. Faturasız hat kullanıcılarının konuşma veya mesajlaşma hakları bitebilir veya tarifelerindeki kullanımlarını aşabilirler. Böyle bir durumda Sizden TL talep edebilirler veya siz onlara TL gönderebilirsiniz. Böylece iletişimin önündeki engeller kalkmış olur. Özellikle acil durumlarda TL transferi hayat kurtaran bir hizmettir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTürk Telekom 30 GB Bedava İnternet

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom lira paylaş özelliğini kullanmak için 9235’i arayıp size söylenen adımları takip edebilirsiniz. Böylece TL transfer işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Türk Telekom Ücretsiz Dakika

Ayrıca SMS metoduyla da TL transferi mümkündür. TL göndermek istediğiniz cep telefonu numarasını yazın ve arada bir boşluk bırakarak transfer etmek istediğiniz TL miktarını girerek 9235’e kısa mesaj olarak gönderin. TL transferini başarıyla yapmış olacaksınız.

Örnek: 5551234567 10

Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom TL Transferi Ne Zamana Kadar Geçerli?

Türk Telekom TL transferi yani Lira Paylaş hizmeti abonelik gerektiren bir hizmet değildir. İsteyen bu hizmetten faydalanır isteyen kullanmaz. Bu yüzden de herhangi bir geçerlilik süresi yoktur. Daima kullanılabilecek bir hizmettir. Bir ay içerisinde en fazla 150 TL transfer edebilirsiniz. Bir kerede transfer edebileceğiniz maksimum TL miktarı ise 30 TL gibi bir miktardır. Başka bir sınırlama bulunmamaktadır. Zaman sınırlaması da dahil…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTürk Telekom Bedava İnternet Kampanyaları

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

Türk Telekom TL Transferi Ücretleri

Türk Telekom TL transferi yani Lira Paylaş hizmeti ücretli bir hizmettir. Göndereceğiniz TL miktarına göre bu hizmetin bedeli değişmektedir.

1-9 TL transferi 1.99 TL

10-19 TL transferi 2.59 TL

20-30 TL transferi 3.29 TL’dir

Türk Telekom’da faturalı hatlar da faturasız hatlar da TL gönderip lira paylaşabilir.

Bir seferde en az 1 TL, en fazla 30 TL lira paylaşımı yapabileceğinizi unutmayın. Ayda maksimum 150 TL transfer edebilirsiniz.

Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

Başka Bir Hattan Hattıma TL Yükleyebilir miyim?

Başka bir GSM operatöründen Türk Telekom faturasız hattınıza TL talep etmeniz mümkündür. Türk Telekom diğer operatörlerden TL transferine ve lira paylaşımına izin vermektedir. Farklı bir operatörden Türk Telekom faturasız hatta TL transferi talep edecekseniz öncelikle telefonunuzun kısa mesaj kısmına girin. TL isteyeceğiniz numarayı başında “0” olmadan yazın ve bir boşluk bırakıp istediğiniz TL miktarını yazın. Bu mesajı 9235’e gönderin. Karşı taraf da onaylarsa TL transfer işlemi gerçekleşecektir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Türk Telekom Bedava İnternet Sitesi 2022

TL göndermek istiyorsanız da aynı yöntemi uygulayın. TL transfer etmek istediğiniz numarayı yazıp bir boşluk bırakın ve 9235’e gönderin. Lira Paylaşma, diğer adıyla TL transferiniz anında gerçekleşecektir.

9235 Ücretli mi?

Türk Telekom TL transferi 9235 numarası üzerinden gerçekleşir. Dilerseniz SMS ile dilerseniz de arama yoluyla gerçekleştireceğiniz TL transfer işleminde 9235 numarası kullanılır. TL transferi de tabii ki ücretli bir hizmettir. Türk Telekom Lira Paylaşma ücretleri şu şekildedir;

1-9 TL arası TL transferi 1.99 TL

10-19 TL arası TL transferi 2.59 TL

20-30 TL arası TL transferi 3.29 TL’dir

Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

Kontör Nasıl Gönderilir?

Türk Telekom lira paylaş hizmeti arama yoluyla veya kısa mesaj yöntemiyle gerçekleşmektedir. Eğer kısa mesaj yöntemiyle TL transferi yapacaksanız telefonun kısa mesaj bölümüne TL transfer etmeyi arzuladığınız numarayı girmeniz lazımdır. . Daha sonra yollayacağınız TL miktarını da bir boşluk bırakıp yazarak 9235’e mesaj atmanız gerekmektedir. İşlem başarıyla sonuçlanacaktır.

Arama yöntemiyle TL transferi yapmak istiyorsanız 9235’i arayıp buradaki aşamalara uyarak TL transferi yapmanız gayet kolay ve mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Türk Telekom Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

Türk Telekom En Az Kaç TL Yükleniyor?

Türk Telekom’da gönderebileceğiniz minimum TL miktarı 1 liradır. Ancak, 1 TL değerindeki bir transfere ödeyeceğiniz miktar 1.99 TL’dir.) TL’ye kadar transferlerde bu fiyat geçerlidir. En fazla ise 30 TL gönderebilirsiniz. Bir ayda transfer edebileceğiniz azami miktar ise 150 liradır.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Türk Telekom Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom İnternet Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’da başka bir aboneye hediye internet göndermek mümkündür. Bunun için kısa mesaj yolunu kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzda kısa mesaj kısmına girin ve “HEDIYE” yazın. Bir boşluk bırakıp hediye internet göndermek istediğiniz numarayı yazın. Daha sonra bir boşluk daha bırakıp göndermek istediğiniz internet miktarını yazın ve 9433’e gönderin.

Örnek: HEDIYE 5551234567 2GB

Türk Telekom Lira Paylaş Servisi Açma

Türk Telekom lira paylaş servisi tüm abonelerin yararlanabileceği bir servistir. TL gönderenlerin faturalı veya faturasız hat sahibi olması önemli değildir. Ancak, TL alacak hattın faturasız olması şarttır. Hatta başka GSM operatörleri aracılığı ile de Türk Telekom faturasız hatlara TL transfer etmek mümkündür. İzlenen yollar da aynıdır.

Türk Telekom’dan Vodafone TL Gönderme

Vodafone başka bir GSM operatöründen TL gönderme işlemine izin vermemektedir. Ancak, Vodafone üzerinden Türk Telekom faturasız hatlara TL gönderebilirsiniz. Türk Telekom diğer operatörlerden TL transferine izin vermektedir. Belki ileri ki dönemlerde Vodafone da bu işleme izin verebilir.

Yorum Yap Bedava İnterneti Kap

Alt tarafta bulunan Yorum Yap kısmından değerli duygu ve düşüncelerini en az 3 cümle ile belirten ziyaretçilerimize bulunduğu operatörün bedava internet taktiğini gönderiyoruz. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru yazın. Ayrıca makalemize 5 yıldız vermeyi de ihmal etmeyin.

Content Protection by DMCA.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu