Turkcell Bedava Dakika

Turkcell Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Spread the love

İçindekiler

Turkcell Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell’in abonelerine sunduğu imkanlardan biri de dakika transferidir. Turkcell aboneleri birbirlerine dakika ve TL gönderebilirler. Birbirlerinden dakika veya TL talep edebilirler. Bunu yapmak için kısa mesajla yapılacak bir işlem gerekmektedir. Turkcell’den Turkcell’e TL göndermek için izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

Öncelikle TL göndermek istediğiniz numarayı telefonunuzun mesaj kısmına yazın. Bir boşluk bırakıp göndermek istediğiniz TL miktarını yazın. Bunu 2200’a SMS olarak gönderin. Size 2064’ten bir onay mesajı gelecek. “EVET” olarak cevaplandırıp gönderdiğinizde TL gönderme işleminiz başarıyla sonuçlanmış olacaktır.

Turkcell Dakika Transferi Nedir?

Turkcell aboneleri birbirlerine TL göndererek yardımcı olabilirler. Üstelik bunu yapmak gayet kolaydır. Basit bir SMS işlemiyle dilediğiniz Turkcell abonesine TL göndererek yardımcı olmanız mümkündür. Turkcelli’ler arasında sıkça kullanılan işlemlerin başında gelmektedir. TL göndermek istediğiniz numarayı başında “0” olmadan yazın ve göndermek istediğiniz TL miktarıyla birlikte 2200’e gönderin. 2064’ten gelen onay mesajını “EVET” olarak cevapladıktan sonra işleminiz gerçekleşecek, gönderdiğiniz TL gönderdiğiniz numaraya ulaşacaktır.

Turkcell Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell Dakika Transferi Ne İşe Yarar?

Turkcell dakika transferi sayesinde ihtiyacı olan tanıdıklarınıza TL gönderebilir ve hatlarını kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Çocuklarınıza, kardeşlerinize veya arkadaşlarınıza TL gönderebilirsiniz. Acil durumlar için Turkcell TL gönderme işlemi tam bir cankurtaran görevi görmektedir. Yakınlarınızın da sizden dakika veya TL talep etme hakları bulunmaktadır. Bu işlem de basit tuşlama işlemleriyle yapılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTurkcell BİP Bedava İnternet Kampanyaları

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Turkcell Bedava Dakika Paketleri

Turkcell Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell’de dakika transferi yapmak çok kolaydır. Öncelikle mesaj bölümüne girin ve TL göndermek istediğiniz numarayı yazın ve bir boşluk bırakarak göndermek istediğiniz miktarı yazın. Örneğin, “5321234567 10” Bu mesajı 2200’a gönderin. 2064’ten gelen onay mesajını “EVET” olarak cevaplayın. Dakikalar anında gönderdiğiniz kişinin hattına vakit kaybetmeden yüklenecektir. Onay mesajına cevap vermeyi asla unutmayın, aksi takdirde TL gönderme işleminiz başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Gönderdiğiniz TL miktarı yerine ulaşmayacak ve işlem iptal edilecektir.

Turkcell Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell Dakika Transferi Ne Zamana Kadar Geçerli?

Turkcell dakika veya TL transferi sürekli bir hizmettir. Bu sürekli hizmetin herhangi bir bitiş tarihi yoktur. Dilediğiniz zaman bu hizmeti kullanabilir, yakınlarınıza TL gönderebilirsiniz. Turkcell’de bu hizmet en eski hizmetlerden biridir. Yıllardır Turkcell aboneleri birbirlerine zor anlarında TL gönderebilmektedir. TL yerine “kontör” kullanılan yıllarda bile Turkcell aboneleri birbirlerine bu konuda yardımcı olabiliyorlardı.

Turkcell’den Vodafone’a TL Transferi Nasıl Yapılır?

Maalesef Turkcell üzerinden Vodafone hatlara TL transferi yapılamamaktadır. GSM operatörleri bu konuda sadece şebeke içi TL göndermeye izin vermektedir. Hiçbir GSM operatöründen bir diğerine dakika veya TL göndermek şu an için mümkün değildir. Belki ileride operatörlerin kendi aralarında yapacağı bir anlaşmayla bu sorun ortadan kalkabilir.

Turkcell Kredi Transfer Ne Demek?

Turkcell kredi transfer, Turkcell faturasız hat sahiplerine TL gönderme işlemini ifade etmektedir. Turkcell aboneleri kendi aralarında basit bir SMS işlemiyle TL transferi yapabilmektedir. Şebeke içi birbirine TL gönderme hizmeti Turkcell’in uzun yıllardır müşterilerine sunduğu hizmetlerden biridir. Ayrıca, bir Turkcell abonesi başka bir Turkcell abonesinden TL de isteyebilir. Bu işlem ise SMS ile değil tuşlama sistemiyle yapılır. *115* tuşlayın ve boşluk bırakmadan TL talep edeceğiniz numarayı ve * tuşlayın. Boşluksuz olarak dilediğiniz TL miktarı ve # tuşlayarak arama tuşuna basın. Talebiniz iletilecektir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Turkcell Bedava Dakika

Turkcell Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Başka Bir Hatta TL Nasıl Gönderilir?

Başka bir hatta dakika veya TL göndermek mümkün değildir. Operatörler kendi aboneleri arasındaki TL gönderme işlemlerine izin vermektedir. Firmalar bu konuda şimdilik oldukça katı gibi görünmektedir. İleriki yıllarda da böyle bir işlemin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği şu an için belli değildir. Ancak, şimdilik böyle bir ihtimal görünmemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTurkcell Bedava İnternet Kampanyaları

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

Turkcell’den Turkcell’e Dakika Yollama

Basit bir işlemle Turkcell hattan başka bir Turkcell hatta TL göndermek mümkündür. Bunun için öncelikle telefonunuzun SMS kısmına girin ve TL göndermek istediğiniz numarayı başında “0” olmadan yazın. Bir boşluk bırakıp göndermek istediğiniz miktarı yazın ve 2200’e SMS gönderin. Daha sonra da 2064’ten size gelen onay mesajını “EVET” yazıp cevaplayın. İşleminiz başarıyla gerçekleşecektir. (Örn: 5321234567 10) Burada en önemli nokta onay mesajının mutlaka ama mutlaka “EVET” olarak cevaplanmasıdır. Bu işlem yapılmazsa TL göndermek de başarısız olur.

Turkcell Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell’den Başka Bir Operatöre TL Gönderme

Turkcell üzerinden sadece Turkcell hatlarına TL gönderilmektedir. Başka operatörlere dakika veya TL göndermek şimdilik imkan dahilinde bulunmamaktadır. Bu sadece Turkcell için geçerli bir durum değildir. Hiçbir GSM operatörü başka operatörlere TL ya da dakika gönderme, başka operatörlerden TL ya da dakika isteme işlemine izin vermemektedir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTurkcell BİP Bedava İnternet Kampanyaları

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

Turkcell TL Transfer İsteme Nasıl Yapılır?

Eğer faturasız hat kullanıyorsanız bazen beklemediğiniz anda hattınızdaki TL bitebilir ve ortada acil bir durum olabilir. Hal böyle olunca bir yakınımızdan TL istememiz gerekir. Turkcell’de bunu yapmak da basit bir işlem gerektirir.

Turkcell Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Öncelikle *115* tuşlamanız gerekiyor, daha sonra boşluk bırakmadan TL isteyeceğiniz numarayı ve * tuşlayın. Yine boşluksuz olarak talep ettiğiniz TL miktarını yazın. # tuşuna ve hemen ardından arama tuşuna basın. TL talebiniz verdiğiniz numaraya anında ulaşacaktır. Sonrası ise elbette karşı tarafın bunu onaylamasına kalmıştır. Eğer karşı taraf işlemi onaylamazsa TL talep etme işlemi başarısızlıkla sonuçlanacak, transfer gerçekleşmeyecektir. Bu yüzden, TL talep ettiğiniz numaranın sahibinin bu durumdan haberi olsa daha iyi olur.

Önemli Not: TL isteme işlemi de tıpkı TL gönderme gibi sadece Turkcell’den Turkcell’e gerçekleşmektedir. Farklı hatlardan TL veya dakika talep etmek mümkün değildir. Hiçbir operatör buna izin vermemektedir. Müşteriler bu konuda sıkça arama motorlarına başvursalar da aradıkları olumlu cevabı bulamamaktadır.

Yorum Yap Bedava İnterneti Kap

Alt tarafta bulunan Yorum Yap kısmından değerli duygu ve düşüncelerini en az 3 cümle ile belirten ziyaretçilerimize bulunduğu operatörün bedava internet taktiğini gönderiyoruz. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru yazın. Ayrıca makalemize 5 yıldız vermeyi de ihmal etmeyin.

Content Protection by DMCA.com

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu