Türk Telekom Bedava Dakika

Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

Spread the love

İçindekiler

Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell’in abonelerine sunduğu hizmetlerinden biri de TL transferidir. Turkcell abonelerinin birbirlerine TL gönderme imkanları bulunmaktadır. .Birbirlerinden TL talep edebilirler. TL transferi için için basit bir kısa mesaj işlemi gerekmektedir. Turkcell’den Turkcell’e TL transferi için izlemeniz gereken yöntem ve takip edeceğiniz adımlar şunlardır:

TL göndermek istediğiniz numarayı telefonunuzun kısa mesaj kısmına yazın. Bir boşluk bırakıp göndermek istediğiniz TL miktarını girin.  2200’a SMS olarak gönderin. 2064’ten bir onay mesajı alacaksınız. Bu mesajı “EVET” olarak cevaplandırın. TL transferi işleminiz başarılı bir şekilde sonuçlanmış olacaktır.

Turkcell TL Transferi Nedir?

Turkcell kullanıcıları birbirlerine TL göndererek iletişim konusunda yardımcı olabilir. Üstelik bunu gayet basit bir işlemle gerçekleştirirler.  Bir kısa mesaj işlemiyle faturasız bir Turkcell abonesine TL göndermeniz mümkündür. Turkcell aboneleri bu hizmeti sıkça kullanmaktadır. TL göndermek istediğiniz numarayı başında “0” olmayan bir şekilde yazın ve transfer etmek istediğiniz TL miktarıyla birlikte 2200’e gönderin. 2064’ten gelecek onay SMS’ini “EVET” olarak cevapladıktan sonra transfer işleminiz başarıyla gerçekleşecek ve gönderdiğiniz TL numaraya tanımlanacaktır.

Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell TL Transferi Ne İşe Yarar?

Turkcell TL transferi aracılığı ile TL ihtiyacı olan tanıdıklarınıza TL gönderebilir ve hatlarını kullanmalarına devam etmelerini sağlayabilirsiniz. Sevdiklerinize, arkadaşlarınıza veya aile bireylerine TL gönderebilirsiniz. Acil durumlar için Turkcell’de TL gönderme işlemi cankurtaran görevindedir. Sevdiklerinizin de sizden TL isteme hakları vardır. Basit bir SMS işlemiyle TL transferi gerçekleşebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTurkcell BİP Bedava İnternet Kampanyaları

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Turkcell Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell TL transferi yapmak çok basit bir işlemdir. Kısa mesaj bölümüne girin ve TL göndermek istediğiniz numarayı yazın. Bir boşluk bırakıp göndermek istediğiniz TL miktarını yazın.

Örneğin, “5321234567 10”

Bu mesajı 2200’a SMS olarak gönderin. 2064’ten gelen onay mesajını “EVET” olarak yanıtlayın. Gönderdiğiniz TL’ler anında gönderdiğiniz kişinin hattına tanımlanacaktır. Onay mesajına cevap vermeyi asla ihmal etmeyin, aksi halde TL gönderme işleminiz başarısız olacaktır. Gönderdiğiniz TL alıcı numaraya ulaşmayacak ve işlem iptal edilecektir.

Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell TL Transferi Ne Zamana Kadar Geçerli?

Turkcell TL transferi daimi bir servistir. Bu servisin bir bitiş tarihi yoktur. İstediğiniz zaman bu hizmeti kullanabilir, tanıdıklarınıza TL yollayabilirsiniz. Turkcell’de bu servis epey eski servislerden biridir. Yıllardır Turkcell aboneleri birbirlerine acil durumlarda TL yollayabilmektedir. TL yerine “kontör” kullanılan senelerde dahi Turkcell aboneleri birbirlerine konuşma hakkı transferi konusunda yardım edebiliyordu.

Turkcell’den Başka Operatöre TL Gönderme

Maalesef Turkcell’den başka operatör ve hatlara TL transferi mümkün olmamaktadır. Genelde GSM operatörleri yalnızca şebeke içi TL gönderimine izin vermektedir. Sadece Türk Telekom üzerinde bu işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Onun da belli sınırları vardır.

Turkcell TL Transfer İsteme Nasıl Yapılır?

Eğer faturasız hat kullanıcısıysanız beklemediğiniz anda sahip olduğunuz TL bitebilir ve ortada acil bir durum söz konusu olabilir. Böyle bir durumda yakınlarınızdan TL istememiz gerekir. Turkcell’de bunu yapmak için basit bir işlem gereklidir:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTurkcell Bedava İnternet Kampanyaları

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Türk Telekom Dakika Transferi Nasıl Yapılır?

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

Öncelikle *115* tuşlayın. Sonra hiçbir boşluk bırakmadan TL isteyeceğiniz numarayı ve * tuşlayın. Tekrar boşluk bırakmadan talep ettiğiniz TL miktarını yazın. # (Kare) tuşuna ve hemen ardından arama tuşuna basın. TL talebiniz numaraya anında iletilecektir. Karşı tarafın bunu onaylaması gerekmektedir. Karşı tarafın onayı olmazsa TL transferi işlemi gerçekleşmez. Bu yüzden eğer TL talep edecekseniz TL talep ettiğiniz kişinin de bu durumdan haberi olması gerekmektedir.

Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell TL Transfer Süre Uzatma

Turkcell TL transfer işleminin herhangi bir süresi bulunmamaktadır. Her ay belli limitlerde olmak üzere dilediğiniz gibi TL transferi gerçekleştirebilir ya da yakınlarınızdan TL talep edebilirsiniz. Sürekli bir kampanya olduğundan bir bitiş süresi de mevcut değildir. Rutin ve yıllardır devam eden hizmetlerden biridir.

Turkcell TL Transfer Bozdurma

Turkcell TL transfer işlemi için herhangi bir kampanyaya abone olma şartı bulunmamaktadır. Bu yüzden abonelik iptali ya da bozdurma gibi bir imkan da mevcut değildir. TL transfer işlemi eğer dilerseniz kullanabileceğiniz bir işlemdir. Eğer istemezseniz bu servisi kullanmak zorunda değilsiniz.

Turkcell TL Transfer Yapamıyorum

Turkcell TL transfer işleminiz başarısız olduysa bunun belli sebepleri olabilir. En çok karşılaşılan sebep ise yapılabilecek yanlış tuşlamalardır. Yapılan yanlış SMS işlemleri de TL transferinin başarısız olmasına sebep olabilmektedir. Ancak, her şeyi doğru yaptığınızı ve TL transfer işleminizin başarısız olduğunu düşünüyorsanız Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Turkcell müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi numaraları şudur:

0532 532 00 00

Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell TL Transfer Ücretleri

Turkcell’de farklı miktarda TL için farklı ücretlendirmeler mevcuttur. Turkcell TL transfer ücretleri şu şekildedir.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Türk Telekom 1 GB Bedava İnternet Nasıl Yapılır? Silsüpür, Selfy, ArayanıBil

1-14 TL arası transfer 3,99 TL

15-29 TL arası transfer 4,99 TL

30-45 TL arası transfer 5,99 TL

Kalan hakkınızı sorgulama ücreti ise 0,99TL’dir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTurkcell BİP Bedava İnternet Kampanyaları

Yazımızın Sonunda Sürpriz Hediyeler Sizleri Bekliyor!

Turkcell TL Transfer En Fazla Ne Kadar Yapılır?

Turkcell’de tek seferde en fazla 45 TL en az 1 TL transfer gerçekleştirebilirsiniz. Bir ayda TL transfer hakkınız ise en fazla 200 TL’dir. Faturasız hat kullanıcıları tek seferde en fazla 15 TL transfer gerçekleştirilebilmektedir.

Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell TL Transfer Limiti Yükseltme

Turkcell’de faturasız hat aboneleri hat sahibi oldukları yıllara göre TL transfer limitlerini yükseltebilir. TL yüklediğinizde miktara göre % 50 limit kazanılır. TL transfer hakkı kazanabileceğiniz en fazla limit ise 100 TL’dir.

Turkcell TL Transferi Numarası

Turkcell TL transfer için SMS servisine başvurmanız gerekmektedir. Transfer için 2200’a SMS göndermeniz gerekmektedir. TL talep etmek ise daha farklı bir yöntem gerektirir. *115* tuşlayarak ve gerekli adımları yerine getirerek TL transfer talebi gerçekleştirebilirsiniz. Konu hakkındaki aklınızda yer eden diğer sorular içinse 0532 532 00 00 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Yorum Yap Bedava İnterneti Kap

Alt tarafta bulunan Yorum Yap kısmından değerli duygu ve düşüncelerini en az 3 cümle ile belirten ziyaretçilerimize bulunduğu operatörün bedava internet taktiğini gönderiyoruz. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru yazın. Ayrıca makalemize 5 yıldız vermeyi de ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu