Yaşam

Yaprak Dökümü Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Spread the love

Bugünkü içeriğimizde Yaprak Dökümü dizisi oyuncuları ve rolleri hakkında bilgiler verdik. Eğer dizi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz bu içeriğimize göz atabilirsiniz.

İçindekiler

Yaprak Dökümü Dizisi Oyuncuları ve Rolleri Nelerdir?

Yaprak Dökümü’nün ilk bölümü 13 Eylül 2006 tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin son bölümü 29 Aralık 2010’dur.  Dizi yayınlanmış olduğu ilk bölümden son bölümüne kadar çok fazla izlenme reytingine sahip olmuştur. Dizi başarılı reyting grafiğine sahip olduğu için televizyon ekranlarında tekrar tekrar yayınlanmıştır. Dizi her yayınlandığında yüksek bir izlenme reytingi sürdürmüştür. Dizinin özetleri bile her zaman izlenme sıralamalarında diğer filmleri hep gerisinde bırakmıştır.

Yaprak Dökümü dizisi ilk günkü popülerliğini korumaktadır. Hala dizi pek çok kişi tarafından çeşitli platformlardan izlenmektedir. Ayrıca dizi yurt dışında da popülerliğe sahiptir. Yurt dışında pek çok ülkede yayınlanmaktadır. Dizinin yurtdışında pek çok sayıda yabancı izleyicisi bulunmaktadır.

Yaprak Dökümü dizisi ünlü ve önemli Türk yazarlarından Reşat Nuri Güntekin’in Yaprak Dökümün adlı romanından esinlenilmiştir. Dizinin adı da uyarlandığı roman ile aynıdır.

Dizinin halk tarafından çok sevilmesi ve yüksek reyting rekorları kırması sayesinde dizi ödüle layık görülmüştür.

Yaprak Dökümü dizisi 2008 yılında 35. Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ‘En İyi Yerli Dizi’ ödülüne layık görülmüştür.

Yaprak Dokumu Dizisi Oyunculari ve Rolleri
Yaprak Dokumu Dizisi Oyunculari ve Rolleri

Yaprak Dökümü Dizisi Konusu

Yaprak Dökümü kaymakam olan Ali Rıza Bey’in  eşi ve beş çocuğundan oluşan çekirdek ailesini ve aile içerisinde yaşanan olayları konu almaktadır.

Ali Rıza Bey, biri erkek dördü kız olmak üzere beş çocuğu olan bir kaymakamdır. Ali Rıza Bey çocuklarını iyi bir şekilde yetiştirmek, erdemli ve temiz bir kişilikte olmaları için çabalayan ve onlara örnek olmayan bir babadır. Ancak kaymakamlık görevi sırasında yaşanan bir haksızlığa karşı göz yumması istenmiş. Erdemli olmak her zaman hayatının önemli bir parçası olan Ali Rıza Bey kendisinden istenen erdemsiz davranışı yapmayı reddetmiş ve dolayısıyla da kaymakamlık görevinden istifa etmiştir.

Ali Rıza Bey kendisini çocuklarına ve çocuklarının eğitimlerine adayan bir baba figürüdür. Necla adında olan evlatlarından birinin İstanbul’da üniversite kazanması nedeniyle ailecek İstanbul’a taşınmaya karar verirler. İstanbul’da kendilerine ait bir eski bir konak bulunmaktadır. Ali Rıza Bey, eşi ve beş çocuğu ile birlikte İstanbul’da bulunan bu eski konaklarına yerleşirler.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Camdaki Kız Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Ancak İstanbul’da hayat aile için oldukça zorlayıcıdır. Ali Rıza Bey kızı Leyla’nın iyi bir üniversiteye girmesi için hazırlanması gerekmektedir. Bu üniversite hazırlık ders masrafları aile için oldukça kabarık bir maliyettedir. Buna ek olarak Necla ve diğer kız kardeşinin okul masraflarda olmaktadır. Durum böyle olunca Ali Rıza Bey için çalışmak ve yeni bir işe başlamak kaçınılmaz olmuştur. Ancak Ali Rıza Bey bu yeni işinde de olumsuzluklarla karşılaşmıştır. Bu işinde de Ali Rıza Bey’in prensiplerine uymayan isteklerde bulunulmuştur. Bu nedenden ötürü Ali Rıza Bey istifa etmiştir.

Ali Rıza Bey’in işten ayrılması eşi Hayriye Hanım tarafından olumlu karşılanmamıştır. Çünkü şartların zorlaşması ailemin geçinmesini de zorlaştırmıştır. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle aile içinde tartışmalar artmış ve huzursuzluklar yaşanmaya başlamıştır.

Ali Rıza Bey’in tek oğlu olan Şevket Bey askerden geldikten sonra bankada bir iş bularak çalışmaya başlamıştır. Şevket Bey’in işe başlaması aileyi ekonomik açıdan biraz daha rahatlatmıştır.

Bir süre sonra Şevket Bey’in evli bir kadın olan  Ferhunde Hanım’a  aşık olur. Şevket’in Ferhunde Hanım’a olan aşkı evde oluşturulan huzuru ve düzeni tekrar bozar. Şevket Bey Ferhunde Hanım ile evlenir ve evde baskın olmaya başlar. Bu da aile içinde birçok sorun yaratır.

Bundan sonra filmde Ali Rıza Bey’in kızlarının babalarının prensiplerine uymayan davranışları, Ferhunde Hanım’ın ev içinde sürekli hazırladığı oyunlar ve oğlu Şevket Bey’in eşine boyun eğmesi ve Hayriye Hanım’ın evi idare etme mücadelesine yer verilmektedir.

Yaprak Dökümü Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Yaprak dökümü dizisinin oyuncuları ve gerçek isimleri şu şekildedir;

Oyuncu Karakter
Halil Ergün Ali Rıza Tekin
Güven Hokna Hayriye Tekin
Bennu Yıldırımlar Fikret Tekin
Deniz Çakır Ferhunde Güven
Tolga Karel Oğuz Ayhan
Caner Kurtaran Şevket Tekin
Hasan Küçükçetin
Gökçe Bahadır Leyla Tekin
Fahriye Evcen Necla Tekin
Seda Demir Sedef Turan
Bedia Ener Neyyir Genç
Başak Sayan Ceyda Ayhan
Yusuf Atala Ahmet Genç
Efsun Karaali Ayşe Tekin
Şebnem Ceceli
Ahmet Saraçoğlu Tahsin Başsoy
Güler Ökten Cevriye Başsoy
Perihan Savaş Nurdan Güven
Bülent Fil Yaman Güner
Kıvanç Kasabalı Cem Aydınoğlu
Nezih Tuncay Kemal Aydınoğlu
Selma Özkanlı Suzan Aydınoğlu
Mustafa Avkıran Mithat Kara
Eren Balkan Gülşen Keskin
Uğur Kıvılcım Nurinisa “Nuniş”
Gülşah Ertuğrul Reyhan
Beliz Aksoy Deniz Başsoy
Neslihan Atagül
Berk Boğaç Akgüneş Mehmet Başsoy
Mustafa Orbay Avcı Caner Başsoy
Ege Aydan Can Türe
Türkan Kılıç Oya Türe
Necip Memili Erkan Taşkın “Katır”
Ayberk Pekcan Talat
Barış Bağcı Ali Sarper
Melina Özprodomos Ufuk
Engin Hepileri Emir
Jess Molho Görkem Ünlü
Jeyan Mahfi Tözüm Süreyya Kılıç
Sedef Avcı Selin Aydınoğlu
Nükhet Akkaya Jülide
Nihat Alptuğ Altınkaya Levent Tuncel
Burcu Günay Aslı Okay
Caner Cindoruk Dr. Nazmi Duru
Arda Esen Serdar Kanat
Mehmet Güler Seyfi Kuyuncu
Burak Davutoğlu Ismail
Özlem Hasgül Sacide
Ceren Erginsoy Seyfi’nin Eşi
Ali Sunal Serhat Kuyuncu
Çağrı Vila Lostuvalı Natali
Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Aşk-ı Memnu Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Yaprak Dökümü Dizisi Kaç Sezon?

Yaprak Dökümü ilk olarak 13 Eylül 2006’da yayınlanmıştır. Dizinin son bölümü ise 29 Aralık 2010 tarihinde yayınlanmış ve ardından dizi final yapmıştır. Dizi bittikten sonra sayısız kez özet ve tekrar bölümler yayınlanmıştır. Dizi her yayınlandığında izleyici tarafından büyük bir ilgi ile izlenmiştir.

Yaprak Dökümü dizisi toplamda beş sezondan oluşmaktadır. Yaprak Dökümü’nün tüm sezonları Kanal D’ de yayınlanmıştır. Dizi her gün Çarşamba günü saat 20.00’da seyirci ile buluşmuştur.

Yaprak Dökümü Dizisi Kaç Bölüm?

Yaprak Dökümü dizisinin 1. sezonu 13 Eylül 2006  tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin son bölümü de 20 Haziran 2007 tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin ilk sezonu 38 bölümden oluşmaktadır.

Dizinin 2. sezonu 5 Eylül 2007          tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin son bölümü de 25 Haziran 2008 tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin ilk sezonu 42 bölümden oluşmaktadır.

Dizinin 3. sezonu 3 Eylül 2008 tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin son bölümü de 17 Haziran 2009 tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin ilk sezonu 38 bölümden oluşmaktadır.

Dizinin 4. sezonu 2 Eylül 2009          tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin son bölümü de 16 Haziran 2010 tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin ilk sezonu 41 bölümden oluşmaktadır.

Bedava İnternet Kampanyalarının Diğer Fırsatını Gördünüz mü?  Game of Thrones 1. Sezon Nereden İzlenir?

Dizinin 5. sezonu 15 Eylül 2010 tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin son bölümü de 29 Haziran 2011 tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin ilk sezonu 15 bölümden oluşmaktadır.

Yaprak Dökümü Dizisi Nereden İzlenir?

Yaprak Dökümü dizisi ilk olarak Kanal D ekranlarında yayınlanarak seyirci karşısına çıkmıştır.

Daha sonda film final bölümüne kadar Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşmuştur.

Dizi final yaptıktan sonra pek çok kez Kanal D ekranlarında tekrar bölümleri yayınlanmaya devam etmiştir. Yaprak Dökümü dizisi yıllar geçmesine rağmen hala sevilmektedir. Bu nedenle dizi hala pek çok kişi tarafından izlenmektedir. Eğer siz de Yaprak Dökümü dizisini izlemek istiyorsanız Blue TV olarak bilinen platformu kullanabilirsiniz. Blue TV platformuna üye olan kişiler Yaprak Dökümü dizisini izleme keyfine erişebilmektedir.

Yaprak Dökümü yurt dışında da popüler bir dizidir. Dizi  pek çok ülkede pek çok yabancı kanalda yayınlanmaktadır.

Aşağıda Yaprak Dökümü dizisinin yayınlandığı ülkeler ve kanal isimleri listelenmiştir.

 • Azerbaycan-ATV
 • İran- Gem TV
 • Birleşik Arap Emirlikleri- MBC
 • Sırbistan- Prva TV
 • Bosna Hersek- Hayat TV, Alternativna TV ve BHT1
 • Hırvatistan-Nova TV ve TV Doma
 • Karadağ- TV Vijesti
 • Slovenya- POP TV
 • Bulgaristan- bTV
 • Kazakistan- Kabar TV
 • Şili- Mega
 • Makedonya- A1 Sitel

Yaprak Dökümü Dizisi Nerede Çekildi?

Her Çarşamba Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşan dizi bir köşkte çekilmiştir. Dizinin çekildiği köşk İstanbul’da yer almaktadır. Dizide bel sezon boyunca kullanılan köşk Üsküdar’a 3,5 kilometre uzaklıkta bulunan Beylerbeyi’nde konumlandırılmıştır.

Yaprak Dökümü Dizisi Hangi Kanalda?

Yaprak Dökümü dizisi yayınlandığı ilk günden final bölümüne kadar Kanal D ekranlarında yer aldı. Kanal D ekranlarında sayısız kez tekrar olarak bölümler yayınlandı.

Günümüzde diziye erişim için bazı sosyal platformlar kullanılmaktadır. Blue TV bunlardan en yaygındır. Yaprak Dökümü dizisinin tüm bölümlerini Blue TV’den izleyebilirsiniz. Blue TV üyelik için para isteyen bir platform olduğunu unutmayınız.

Content Protection by DMCA.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu